2024-03-27 03:45

חוות שרתים: אילו עסקים צריכים אותן?

האם אתם זקוקים לחוות שרתים? לפני שיודעים לענות על השאלה הזאת צריך להבין מהו המוצר הזה וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלכם. מהי חוות שרתים, איך בוחרים אחת כזאת ואילו עסקים צריכים מתקן מסוג זה? כל התשובות לשאלות האלו ועוד פרטים חשובים נמצאים ממש כאן לפניכם

כל כוח המחשוב שדרוש לכם

עסקים משתמשים כיום ברשת עמוסה של מחשבים ומכשירים אלקטרוניים, גם אם הם לא מודעים לכך, הכוללת גם שרתים למיניהם. שרתים הם אוסף רכיבי מחשוב קלאסי אשר מגיע בצורות מגוונות למדי. השרת עשוי להיות מתקן פנימי בעסק או מתקן מרוחק (אפילו בחו"ל) אשר מספק שירותים ללקוחות בכל רחבי העולם. למעשה, ככל שחוות השרתים גדולה יותר, כך גדלה התועלת האפשרית משימוש בחוות שרתים כשירות חיצוני. יש למשל חוות שרתים בישראל של GNS, אשר ממנה תוכלו לצרוך בקלות את כל כוח המחשוב הדרוש לכם. ההבדל בין ניהול שרתים פנימי בעסק לבין קבלת שירות שרתים חיצוניים הוא גדול. זהו למעשה שילוב של מודל שירותי הענן, עם צריכת שרתים מרחוק. אפשר להשתמש בשרתים לכל מטרה שחשובה לכם ולהתמקד בשימוש עצמו, במקום להוציא משאבים רבים על תחזוקת השרתים בעצמכם.

אילו עסקים זקוקים לחוות שרתים?

עסקים רבים מתחילים משרת בודד ובסיסי בתוך שטח העסק. לאחר מכן הם ממשיכים לקבוצת שרתים, שלעיתים מתגבשת ככל שהעסק גדל. לבסוף הם פונים לשירות של חוות שרתים, שהיא מתקן גדול יחסית המכיל אוסף שרתים נרחב ולרוב של כמה עסקים יחד. משאבים רבים מאוד נדרשים לשם טיפול בתשתיות כאלה: שטח נדל"ן שיכול להיות יקר לפעמים, אספקת חשמל חזקה עבורו, מיזוג, מערכות הגנה פיזיות (אזעקה, גלאי אש ועוד) וגם וירטואליות, העסקת עובדים באגף המחשוב שיטפלו בשרתים, רכישת שרתים ושדרוגם – זהו עסק מורכב ויקר למדי. לכן, כל עסק בעל היקף שרתים גדול עשוי להתעניין בשכירת שירותים מחוות שרתים חיצונית. כך גם עסקים בצמיחה, עסקים שפותחים סניף חדש ועסקים במצבים נוספים רבים.

 

 

החשיבות של בחירת הספק הנכון

כאשר בוחרים ספק חוות שרתים כדאי לשים לב לכמה עניינים. הבחירה בין שרתים פנימיים בעסק לשירות חיצוני איננה דבר של מה בכך ותלויה תחילה בצורך שלכם בחווה גדולה של שרתים. כמו כן, סביר שבתוך השרתים תאחסנו מידע רגיש שלכם ודרכם יבוצעו פעולות עסקיות רגישות וחשובות גם כן, ולכן תצטרכו לבחור ספק שלדעתכם הוא מקצועי ואמין לאחר עריכת סקר שוק מקיף בנושא וחיפוש בעל המקצוע המתאים ביותר. מומלץ גם לבדוק את תחומי ההתמחות של כל ספק, הוותק שלהם בשוק, המוניטין שהם צברו ועוד.

כיצד לבחור – ההיבטים הטכניים

גם אם ספק מסוים משך את תשומת ליבכם, ההיצע שלו ברמה הטכנית חייב להתאים גם כן לצרכים שלכם. בדרך כלל יש פתרון לכל אתגר טכני משום ששרתים הם מוצרים פופולרי בשימוש כללי ולעסקים ממגזרים רבים. העסק הממוצע שמחפש שירותי חוות שרתים יבדוק גם את הפרטים הטכניים מראש כדי לוודא שהם מתאימים לדרישותיו, כמו התאמה למחשבים חזקים או מתן שירות מסביב לשעון לפתרון בעיות.

השורה התחתונה הכספית

לבחירה בשימוש בחוות שרתים יש גם היבטים כלכליים חשובים. שימוש בשירות חיצוני יכול להבטיח לכם גמישות בבחירת כמות השרתים שאתם צריכים והגדלה או הקטנה בכל עת, מבלי לשבור את הראש על סילוק שרתים פיזיים מיותרים או על מציאת מקום חדש לשרתים שיתווספו. כמו כן, במקרים רבים שימוש בחוות שרתים מרוחקת משתלמת כלכלית לטווח הארוך, אך לפני שאתם בוחרים באפשרות זו יש להעריך את המחיר שתשלמו ואת היתרונות והחסרונות שבשימוש בשירות כזה.

לסיכום

חוות שרתים היא שירות חיצוני שחברות כמו GNS מציעות למגוון עסקים המעוניינים להסתמך על שירות מקצועי ואמין שיחסוך מהם את ההתעסקות בתחזוקת השרתים. שימוש בחוות שירותים חיצונית מתאים במיוחד לחברות שצריכות להשתמש בכמות רבה של שרתים, אך כל עסק יכול לנצל לטובה את השירות הזה.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות