2024-07-17 22:45

מחכימים ברוח היהדות: הכול על אתר VLU

לא קל לרכוש חוכמה. חוכמת חיים וחוכמה בכלל, דורשת השקעה וזמן. היהדות היא ללא ספק מצבור של חוכמה מצטברת שכזו. חוכמה אשר התגבשה במשך שנים רבות. היכן תמצאו ביטוי לכך, אשר זמין עבורכם באינטרנט? באתר VLU כמובן. בואו נעשה איתו היכרות קצרה.

 

אתר עם חזון

אתר VLU הוא אתר תוכן בנושאים שונים, אשר מתוכנן ומוגש כולו על בסיס זיקה ליהדות. באמצעות התכנים הרבים של אתר VLU, תוכלו להתחבר לחוכמת היהדות ולקבל מכך השראה ועניין. VLU הוא למעשה ארגון-גג חברתי, אשר שם למטרה ליצור קהילות משמעות שונות, תוך מיקוד על העצמה אישית והשפעה חברתית. הכול סביב זהות וחכמה יהודית.

 

מה באתר?

בכדי לקבל היכרות מהירה עם תכני האתר, אלה הם המדורים שתמצאו בו: PLAY (אזור סרטונים), אזור "להצליח", אזור "להרגיש", אזורים של "להכיר", להחכים, חכמה יהודית, ליהנות, VLU טופ 5 (Top5), VLU פודקאסטים, VLU סושיאל, “גוף-נפש-סביבה", העצמה, זהות יהודית, חגים, השראה, אקטואליה ו"אורח חיים". כפי שאתם רואים – יש כאן משהו עבור כל אחד ואחת ויותר! התכנים באתר מוגשים בצורה מעניינת והם קצרים יחסית. כמו כן, הם מגיעים בשני סוגי התוכן הפופולאריים והמשלימים – טקסטים וסרטונים. כך שתוכלו לקבל את הידע ואת ההשראה, בכל דרך שמתאימה לכם.

 

 

אפשר דוגמה?

נשמע לכם מעניין, אבל עדיין לא מוחשי לכם אילו תכנים יש באתר? אז הנה כמה דוגמאות שימחישו:

  • "חידת הגולם מפראג" – האם איש האשכולות היהודי אכן יצר אדם מעפר?” המהר"ל מפראג ידוע מאוד ביהדות כמובן ואחד הסיפורים המפורסמים ביותר עליו, הוא סיפורו של ה"גולם" שהוא יצר. במאמר קצר אך מרתק באתר VLU, תקראו על רב חשוב זה ועל תעלומת הגולם.
  • "חכמת רחוב" – זהו מדור סרטונים מעניין, אשר סוקר רחובות שונים בארץ לפי שמותיהם. כמה פעמים יצא לכם לעבור ברחוב ולראות שם רחוב מסתורי או מפתיע ושאלתם את עצמכם במי ובמה מדובר? למעשה, גם על שמות ידועים יש לא מעט מה לספר. בהקשר היהדות, תמצאו במדור זה למשל סרטונים על אחד הרחובות הפופולאריים במדינה ושמו בישראל "שלמה המלך".
  • צ’רצ’יל וצום גדליה – מה הפך את ווינסטון צ'רצ'יל למנהיג אידיאלי מול הנאצים? התשובה לכך מעניינת בעצמה. אך באתר VLU תוכלו לקרוא גם על הקשר המפתיע, שישנו בין מנהיג בריטי בולט זה לבין צום גדליה.
  • עובדים מהבית ולומדים יהדות – מה הקשר בין עבודה היברידית לבין היהדות? הנה רמז: “אם אין דעה, הבדלה מניין" ואת השאר תצטרכו לקרוא באתר.
  • ביטויים מסתוריים ופירושם – מה פירוש "את והב בסופה" ביהדות ואיך זה מתקשר לחילוקי דעות בעבודה? גם את זה תוכלו ללמוד באתר VLU.

 

מה עוד?

ואם כל זה לא מספיק, תשמחו לשמוע שאתר VLU מציע גם "אודות" עם מידע מפורט וגם

  • חלונית חיפוש – לאיתור מהיר של מידע שמעניין אתכם במיוחד.
  • ניוזלטר – ניתן להירשם לניוזלטר של האתר ולקבל עדכונים מסוגים שונים, באופן המהיר ביותר.
  • נוכחות בפלטפורמות נוספות – יש לאתר גם עמודי יוטיוב, פייסבוק, טיקטוק ואינסטגרם.

 

לסיכום

חוכמה תלויה גם ברצון ללמוד ובתלמיד. בכל מקרה, כעת יש לכם מקור מצוין למידע גם מחכים בפוטנציה וגם ברוח היהדות. וכל זאת, במסגרת אתר מעניין מאוד!

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות