2024-07-17 23:38

גרד, נשירה ואדמומיות: לאילו תופעות צריך לצפות לאחר השתלת שיער?

יותר ויותר אנשים בוחרים לבצע השתלת שיער כדי להתגבר על תופעת ההתקרחות. השתלת שיער מעניקה ביטחון ומעלה את הדימוי העצמי, אך חשוב לדעת שאחריה עלולות להיות תופעות לוואי שכדאי להכיר. במאמר שלפניכם פירטנו אודות התופעות הצפויות לאחר ניתוח להשתלת שיער.

שינה

בדרך כלל בלילה הראשון מצליחים לישון טוב, אך אחריו עשויים להופיע עקצוצים שיקשו על השינה, עליהם מפורט בהמשך. בשבוע הראשון כדאי לישון עם כרית טיסה או לכרוך שתי מגבות מגולגלות סביב הצוואר שימנעו תזוזה לא רצויה במהלך השינה אשר תפגע האזור המושתל. מידע נוסף אודות השתלת שיער ותופעות הלוואי שמופיעות אחריה תוכלו לקבל דרך אתר המושתלים או מהקליניקה בה אתם מטופלים.

נפיחות

השתלת שיער היא לא דבר להתבייש בו, ואפילו מפורסמים עושים השתלת שיער וכנראה חווים את אותן התופעות. במהלך השתלת שיער מוזרקים לקרקפת חומרים שונים כמו חומרי הרדמה או אדרנלין, אשר הקרקפת צוברת. לרוב המטופלים מקבלים סרט טניס שמונע את ירידת הנוזלים לאזור הפנים, ולעיתים המרפאות יטפלו בסטרואידים כדי למנוע את התופעה הזו. חשוב לזכור שהנפיחות נמשכת 3-5 ימים ואין סיבה לדאגה, אלה בסך הכל מים שהצטברו בשל תהליך ההשתלה. אם אתם חשים נפיחות בפנים ובעיניים דעו שמדובר בנוזלים שירדו מטה לאזור הפנים, אך הם נעלמים תוך כמה ימים ואין סיבה לחשוש מהם, אבל חשוב לעדכן את הרופא שלכם. כמו כן, בימים הראשונים עלולה להופיע נפיחות מעל הסרט, אך לרוב היא יורדת כאשר מורידים את הסרט.

נשירה של השיער המושתל

במהלך שלושת החודשים הראשונים השערות המושתלות נושרות וצומחות מחדש, כחלק משלב המנוחה של מחזור השיער והתאקלמות הזקיקים החדשים. לאחר שלושה חודשים הזקיקים מתחילים לייצר שיערות חדשות, ואפשר להתחיל לראות את תוצאות ההשתלה. כחצי שנה לאחר ההשתלה אפשר לראות כמחצית מתוצאות ההשתלה.

אדמומיות

השתלת שיער כוללת פציעת הקרקפת, חיתוך והזרקת חומרים שונים, לכן חשוב לתת לגוף את הזמן להחלים ולהמריץ את הדם לאזור הקרקפת. האדמומיות מסמנת את זרימת הדם המוגברת, משאב שהקרקפת צריכה להחלמה. תופעה זו עשויה להימשך בין חודשיים לארבעה חודשים, ומומלץ להתייעץ עם גורם רפואי אם היא נמשכת מעבר לכך.

 

 

גירודים ועקצוצים

לאחר השתלת שיער, הנקבים והחורים שנוצרו בקרקפת נסגרים וגורמים לעקצוצים הנמשכים כחודש לאחר ההשתלה. רוב הגורמים המוסמכים ממליצים על שימוש בקרם לחות רפואי כדי להרגיע את האזור ולתת לו אלסטיות רבה יותר, אך אפשר להשתמש גם בקרח להרגעת האזור.

פצעונים בקרקפת

הפצעונים מהווים סימן לצמיחה הפוכה של השיערה, כלומר שיערה שגדלה לתוך העור ולא החוצה. זה לא מצביע על השתלה לא מוצלחת, אלא אומר שהשערה החדשה קצת יותר מסולסלת או גסה. בנוסף, בשלב הוצאת הזקיקים מהאזור התורם במהלך ההשתלה, חיתוך העור עשוי לפגוע גם בשערה שנשארת כך שהמשך הצמיחה שלה יהיה לכיוון העור. הכאבים עשויים להיות חריפים אך חשוב לא לגעת בפצע עצמו או לפוצץ אותו. אפשר לפנות לרופא כדי לקבל מרשם למשחה אנטיביוטית לטיפול והקלה.

לסיכום

השתלת שיער הינה ניתוח נפוץ אך מלווה בתופעות שונות. מטופלים לאחר השתלת שיער עלולים לחוש נפיחות וגרד באזור המושתל. כמו כן, לאחר הניתוח עלולה להיות נשירה של השיער המושתל והופעת אדמומיות ופצעונים. חשוב לזכור שאלו תופעות שלרוב מצביעות על כך שהניתוח הצליח, ורובן ככולן יעברו במשך הזמן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות