2023-01-28 10:01

נתינה אינסופית למען דור העתיד: עמותת לב ונפש מסייעת לילדים עם צרכים מיוחדים

ילדים עם צרכים מיוחדים הם לילדים בעלי מוגבלויות פיזיות, קוגניטיביות, רגשיות או התפתחותיות הדורשת שירותים מיוחדים או התאמות, וזאת על מנת שיוכלו להשתתף באופן מלא בבית הספר, בבית ובחיי הקהילה. ילדים אלו עשויים להיות בעלי מגוון רחב של מצבים ויכולות, והם עשויים לדרוש סוגים שונים של תמיכה וסיוע. עמותה שהחליטה להרים את הכפפה ולסייע באמצעות נתינה אינסופית לדור העתיד היא עמותת לב ונפש, עליה נרחיב בסקירה הבאה.

לב ונפש – תמיכה בילדים עם צרכים מיוחדים

עמותת לב ונפש הוקמה בשנת 2015 ומאז פועלת בכל רחבי הארץ לטובת קידום של פעילות העשרה וחינוך לילדים עם צרכים מיוחדים. עם תמיכה מתאימה, ילדים עם צרכים מיוחדים יכולים לנהל חיים מספקים ולמצות את מלוא הפוטנציאל שלהם, ומתוך נקודת המוצא הזו מעניקה העמותה תמיכה וסיוע המגיעים לידי ביטוי במגוון רחב של פעילויות העשרה, חוגים, ימי כיף וכן סיוע ותמיכה למשפחות הזקוקות לכך. לב ונפש היא עמותה מוערכת המבוססת על תרומה לקהילה המתבצעת על ידי מתנדבים ומתנדבות מכל רחבי הארץ שמסייעים לילדים בהתאם לצרכים שלהם, במסגרת התנדבותית המתבצעת ללא כוונות רווח. בין הפעילויות הבולטות של העמותה ניתן למנות בין השאר פרויקט מרגש בדמות של הגשת חלומות בהתאם לדרישות ולצרכים של הילדים, מעטפת מקצועית שנועדה לסייע להורים להקל על ההתמודדות הרגישה עם ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים. הפעילות המרגשת של העמותה הזו מצליחה ליצור שינוי משמעותי שנותן תקווה והגשמה, גם לאור נסיבות חיים המורכבות.

נתינה אינסופית באמצעות הגשמת חלומות

צוות המתנדבים של עמותת לב ונפש המורכב ממתנדבים מכל רחבי הארץ פועל בכל ימות השנה לטובת הגשמת חלומות של כמה שיותר ילדים. המטרה של התוכנית הזו היא להעניק לילדים את ההזדמנות להגשים את החלומות שלהם ואף לחזק את רוחם, כאשר במסגרת הזו מקבלת העמותה מאות פניות מצד משפחות שרוצות להצטרף ולקבל את התמיכה והסיוע. לצד זה, עמותת לב ונפש מקיימת בכל ימות השנה פעילויות כמו גם ימי כיף בעבור משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. הפעילות הזו מותאמת באופן מדויק למצבם של הילדים ולוקחת בחשבון את כל המרכיבים הרגשיים, כחלק מפעילות שנועדה לספק אתנחתא כיפית ומהנה בתקופות לא פשוטות ומאתגרות שאותן חווים לא רק הילדים, אלא גם בני המשפחות שנאלצים להתמודד עם מציאות חיים הדורשת התאמות מיוחדות, לא רק בגילאים צעירים אלא גם כאשר הילדים בוגרים וזקוקים למעטפת וסיוע מסביב לשעון.

פעילות המתבצעת במסגרת של תרומות בלבד

מדובר בעמותה ללא מטרות רווח המבססת על הפעילות שלה בהתאם לגובה התרומות. ברבות השנים ועם התרחבות העשייה הצליחה עמותת לב ונפש לגייס אליה תורמים  מכל רחבי הארץ אשר רואים בפעילות המבורכת הזו כחלק בלתי נפרד מחברה הישראלית. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לא רק לקבל מידע אודות ימי הכיף והפעילויות אלא גם לקחת חלק בעצמכם, בין אם תבחרו להצטרף למערך המתנדבים או בין אם תבחרו לתרום מכספכם, לטובת פעילות שנועדה לטובת שיפור איכות החיים של ילדים מכל רחבי הארץ המתמודדים עם מוגבלות הפוגעת בבריאותם וברווחתם האישית.

לסיכום

היכולת ליצור שינוי בחברה הישראלית מבוסס בין היתר על פעילות של עמותות חברתיות, כמו למשל עמותת לב ונפש. מדובר בעמותה מוכרת הפועלת מזה כשנים רבות למען ילדים עם צרכים מיוחדים. הפעילות מתבצעת בפריסה ארצית ותוך שימת דגש על קהילתיות וסיוע הדדי.

 

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות