2024-06-16 13:18

מפעילים את החוש האסטרטגי שלנו: 5 משחקי אסטרטגיה שאתם חייבים להכיר

אם אתם רוצים שהילדים שלכם יפעילו את החשיבה שלהם ויפתחו את עצמם, אתם נמצאים במקום הנכון. קבלו 5 משחקי אסטרטגיה שאתם חייבים להכיר.

מה זה משחקי אסטרטגיה?

משחקי אסטרטגיה הם משחקים שיכולים להגיע בתצורה של משחק קופסה, משחק מחשב או משחק וידאו ומה שמאפיין אותם הוא שעל מנת לנצח המשתמש זקוק להפעיל רמה גבוהה של חשיבה. כלומר, זה לא מספיק שהמשתמש יהיה טוב במשחק שאותו הוא משחק, אלא הוא חייב לשלב מגוון רחב של יכולות מחשבתיות ותכנוניות על מנת לגבור על היריב או לצלוח משימה כזו או אחרת. יש מגוון רחב של משחקי אסטרטגיה באתר סטימצקי, מיד נציג בפניכם את הבולטים שבהם. יש המון משחקי חשיבה מעניינים ומגניבים, אך מפאת קוצר היריעה נציג בפניכם רק 5.

השועל החמקמק

משחק מגניב ביותר שבו השועל הערמומי גונב את הפשטידה של גברת למפרט. המשימה שלכם היא לגלות איזה מהשועלים באמת אשם בגניבת הפשטידה לפני שהוא מצליח לחמוק מהידיים שלכם. כאן אתם כבר צריכים להפעיל את החשיבה שלכם, לעבוד כבשלים בצוות ולאסוף את כל הרמזים שאתם צריכים על מנת לגלות איזה שועל באמת גנב את הפשטידה.

קסם המבוך

קסם המבוך הוא משחק זיכרון מיוחד מאד שבמהלכו שתפקיד שלכם הוא לעזור לקוסמים לנווט את הדרך שלהם בהצלחה בתוך מבוך. הקוסם המגנטי הוא זה שמסייע לשחקנים לגלות את השביל הנכון בתוך המבוך. שכחתם את הדרך חזרה? הקוסם המגנטי צריך להתחיל שוב את המשימה שלו מהתחלה. בסופו של דבר המטרה שלכם היא לכבוש את המבוך ראשונים ולאסוף 5 אסימונים קסומים על מנת לנצח במשחק.

שוק הדרקונים הצף

משחק חשיבה מרתק שבמהלכו אתם צריכים לשלוח את היורש שלכם להשיג לנסיכה סו כמה שיותר מתנות ואוצרות ליום החתונה שלה. תצטרכו לקפוץ מסירה לסירה על מנת לאסוף כמה שיותר אוצרות עבורה. המטרה שלכם במשחק הזה היא להסתובב ולזוז כמו שצריך בתוך הפקק הצף וזה מאד לא פשוט. השחקן הראשון שישלים 2 קלפי משימה של איסוף אוצרות הוא המנצח במשחק.

 

 

המתיישבים של קטאן

משחק לוח מעולה שנחשב לאחד מהמבוקשים ביותר בתחום משחקי החשיבה. המטרה שלכם היא להתיישב באי קטאן ולנצל את המשאבים הטבעיים שלו על מנת להתקדם, לצמוח ולהתפתח. אתם תצטרכו לבנות ערים וישובים חדשים, לבנות דרכים חדשות ועוד. יחד עם זאת אתם תקבלו 5 משאבים ראשוניים במשחק הזה, בין השאר  עצים, אבנים, חיטה, ברזל וכבשים. אתם צריכים לצבור עשר נקודות לפי החוקיות הבאה, יישוב שווה נקודה, עיר 2 נקודות, הדרך הארוכה ביותר שווה 2 נקודות, צבא הכי גדול שווה 2 נקודות, וקלף ששווה נקודה המסתתר בין כל קלפי הפתוח.

ריסק סיכון

משחק שמתנהל על לוח מפת העולם כשהתפקיד שלכם הוא להשמיד את הצבאות האחרים ולהשיג שליטה על כל 42 הטריטוריות. במהלך המשחק משווים את הקוביות לאחר זריקה שלהן על הלוח, כך אתם תוקפים למעשה את השחקן מהארץ האחרת. השחקן שמשיג הכי הרבה נקודות בקוביות הוא השחקן המנצח. מדובר במשחק סופר מורכב וסופר מעניין ואין לנו ספק שהילדים שלכם יתמכרו אליו, במובן החיובי כמובן.

לסיכום

אין ספק שמשחקי אסטרטגיה הם משחקים מרתקים ומעניינים מאד שגם מפעילים את החשיבה של הילדים וגם מפתחים אותם. במאמר זה הצגנו רק 5 משחקי שחיבה מעולים, אך כמובן שיש עוד מגוון רחב של משחקים שווים שאנחנו ממליצים לילדים שלכם לנסות.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות