2024-03-31 15:57

ממלחמת העצמאות ועד לתרומה של המשפחה בהווה: רפי, משה ואיל אדרעי תורמים לקהילה בדרך שלהם

במלחמת העצמאות נפל בקרב רפאל אדרעי שנחשב ללוחם אמיץ מאוד, בייחוד בשל אירוע שבמסגרתו החליט לתלות את דגל ישראל בעיר צפת בה נולד וגדל, בזמן אש עזה. מותו בגיל 24 בלבד השפיע עמוקות על בני משפחתו שהחליטו לתרום לקהילה ולסייע לטובת צמצום פערים  וחיזוק הפריפריה. כיצד הפעילות הזו מגיעה לידי ביטוי? להלן כל הפרטים.

תורמים לקידום הפריפריה באמצעות שורה ארוכה של תוכניות חברתיות

רפאל אדרעי ז"ל נולד וגדל בעיר צפת למשפחה שורשית ובעלת אהבה עמוקה למדינת ישראל. משפחת אדרעי היא משפחה בעלת שורשים עמוקים וכוללת מעל ל-10 דורות שרואים בסיפור הגבורה של אדרעי כחלק מהותי מהאהבה למולדת וכן הגנה על המולדת. רפי אדרעי שנהרג במלחמת העצמאות הותיר מאחוריו משפחה אוהבת ומחבקת שהחליטה להמשיך את זכרו והנצחתו, וזאת באמצעות גיוס של כספים מהציבור לטובת הקמה של בית יד לבנים בעיר צפת. המבצע הצליח וכתוצאה מכך הצליחו בני המשפחה לגייס סכום של מעל ל-3 מיליון ₪, כחלק מהבנה כי מדובר במקום שיכול לאפשר למשפחות שכולות ממלחמות ישראל להתכנס ביחד כמו גם לאפשר לציבור לחלוק ציבור לגיבורים שנפלו בקרב.

בנוסף לפעילות הזו, הדור הצעיר של בני המשפחה בראשות רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי הקימו את עמותת אחינועם המתמקדת  בחיזוק הפריפריה וצמצום פערים חינוכיים כמו גם גיאוגרפיים. במסגרת הפעילות של העמותה החליטו המייסדים לקדם שורה של תוכניות ארוכות טווח שנועדו להגשים את החזון, וזאת כחלק מחובה מוסרית וערכית של המייסדים הרואים בעצמם כחלק בלתי נפרד מהעשייה החברתית כחלק מחיזוק הקהילה המתגוררת באזור הפריפריה.

 

 

קידום של בני נוער אתיופים לטובת הגדלת אחוזי הגיוס לצבא

חלק מהותי מהתרומה לקהילה של משפחת אדרעי ועמותת אחינועם בפרט כוללת תוכנית קידום אישית המיועדת בעבור בני נוער המשתייכים לעדה האתיופית. במסגרת התוכנית הזו רפי אדרעי ואחיו תורמים לטובת חיזוק האוכלוסייה הזו, וזאת על ידי תוכנית שבמסגרתה מקבלים המשתתפים כלים פרקטיים הכוללים בין היתר את הגברת המוטיבציה להשתלבות בצבא באמצעות חיזוק הביטחון העצמי, חיזוק הכושר הגופני וכן פיתוח של יכולת מנהיגות. תוכנית זו הצליחה ועדות לכך ניתן למצוא במספר הבוגרים הגבוה – מעל ל-95% הצליחו להשתלב בתפקידים בכירים בצבא כמו גם בתפקידי קצונה, ולאור זאת החליטו בעמותה להמשיך ולקדם את התוכנית הזו לערים נוספות.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

תוכנית נוספת של עמותת אחינועם למען הקהילה כוללת חלוקה של מחשבים חדשים או מחודשים בעבור תלמידים  ותלמידות שידם אינה משגת. התוכנית התחילה בזמן התפרצות נגיף הקורונה עת קיבלו בעמותה אלפי פניות ממשפחות, ולאור ההצלחה שבמסגרתה הצליחו בעמותה לגייס מהציבור אלפי מחשבים, תוכנית זו נמשכת וזוכה לשם "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" המתמקדת בחלוקה של מחשבים בכל רחבי הארץ, כל זאת מתוך מטרה לגשר על הפערים ולספק לתלמידים את היכולת לקבלת חינוך איכותי המתבצע גם מרחוק.

לסיכום

המייסדים של עמותת אחינועם הם חלק משושלת מפוארת של בני משפחה שתרמו רבות למען המולדת, כולל רפאל אדרעי ז"ל שלחם ביום העצמאות ונפל בקרב מול המצרים. הדור הממשיך החליט להמשיך את זכרו ולתרום לחברה הישראלית באמצעות שורה של תוכניות חברתיות המתקיימות במסגרת הפעילות של עמותת אחינועם. לקבלת פרטים נוספים אודות העמותה, אתם מוזמנים להיכנס לאתר הרשמי ובכך לתת יד לטובת המשך פעילות ענפה המתבצעת למען הקהילה ועם שימת דגש על חיזוק הפריפריה.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות