2024-05-23 21:50

עקמת גב: איך היא נגרמת ואיך אפשר לטפל בה?

עקמת היא למעשה עיוות של עמוד השדרה, בעקבות הטיה של עמוד השדרה הצידה. צריך להבין כי מדובר בבעיה מבנית שכוללת סיבוב ורוטציה של החוליות, לשני הכיוונים, כאשר  ברוב המקרים מדובר בצמיחה שהיא כזו שיוצרת הטיה תלת ממדית של עמוד השדרה. אין מדובר בבעיה של יציבה לא נכונה או מנח לא נכון של עמוד השדרה, אלא בעיה מבנית שיוצרת את העיוות. קיימים סוגים שונים של עקמת גב – החל ממחלות מולדות ולעיתים בעקמת שמתרחשת ללא סיבה נראית לעין והיא נחשבת גם לשכיחה ביותר, בייחוד בקרב מתבגרים שנמצאים בתהליך הגדילה אך גם בקרב מבוגרים. ישנן רשימה ארוכה של מחלות והפרעות שעלולות להוביל לעקמת, אולם החדשות הטובות הן שאפשר לטפל בבעיה הזו גם באמצעות טיפול קונבנציונלי וגם באמצעות טיפול אלטרנטיבי, לטובת הקלה על עוצמת הכאב שנוצר בעקבות העקמת. מהם התסמינים וכיצד מטפלים? להלן הפרטים.

עקמת – כל מה שצריך לדעת

עקמת היא בעיה אורתופדית אשר יוצרת חוסר איזון בגובה של עצמות האגן, הבדלי גובה בין הכתפיים, חוסר איזון ועוד. עקמת בגב פוגעת עמוד השדרה ועל כן יוצרת כאבים, כאשר בחלק מהמקרים הסובלים מהעקמת בכלל לא מודעים לכך עד שנוצרים כאבים חזקים בעמוד השדרה, כתפיים, צוואר וכן באזורים נוספים בגוף. האבחון אודות העקמת הוא חיוני לטובת בנייה של תוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבו הבריאותי של כל מטופל, כאשר היום ישנה גם אפשרות לפנות לקבלת טיפול אלטרנטיבי המתבצע באופן מדויק ותוך שימת דגש על בדיקה של מכלול הגוף לטובת יצירה של תוכנית טיפול פרטנית.

 

 

אחד מהמרכזים המובילים בישראל בתחום הזה הוא מרכז רפאל אשר הוקם על ידי ד"ר רפאל פרטר, כירופרקטור בעל שם וניסיון של מעל ל-30 שנה בתחום. במרכז רפאל אותו הקים מתמחים במתן של טיפול למבוגרים כמו גם בני נוער אשר מאובחנים עם עקמת, וזאת מתוך מטרה לעורר את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף וכן בדיקה המתבצעת על ידי מומחים שבונים לכל מטופל את תוכנית הטיפול הטובה ביותר ואשר משלבת טיפולים מסורתיים כמו למשל דיקור, יוגה, רפלקסולוגיה ועוד. מאחר ואין מדובר בבעיה שאותה ניתן לרפא, היכולת ליצור טיפול משלים מהווה הזדמנות לחזק את מערכת השדרה ואף להוביל למערך  תומך המתבצע באופן אלטרנטיבי וללא תופעות לוואי.

טיפול משולב לעקמת בגב – גם באמצעים טבעיים

הטיפול המקובל בעולם הרפואה המסורתי מבוסס על טיפול פיזורתפיה אשר נועד לסייע לטובת גמישות הגב ובהתאם לכך הפחתה של הכאבים שנוצרים בעקבות העקמת, בייחוד באזור הגב התחתון. בנוסף, שילוב של רפואה אלטרנטיבית לצד ביצוע של פעילות ספורטיבית כמו למשל תרגילי פילאטיס מהווה דרך מצוינת להתמודד עם עקמת בגב, גם בעבור בני נוער וגם בעבור מבוגרים אשר מאובחנים עם העקמת. כאן תוכלו  למצוא מדריך אשר מציג שאלות ותשובות לגבי עקמת בגב, וזאת מתוך מטרה כי תוכלו לנצל את הידע הרב שנצבר בתחום לטובת יצירה של תוכנית טיפול פרטנית המותאמת למצבכם.

לסיכום

עקמת בגב היא בעיה שכיחה שאותה לא ניתן לרפא, אולם באמצעות שילוב של פיקוח מצד אורתפוד לצד פנייה למכון רפאל המתמחה בטיפול במבוגרים כמו גם בני נוער, אפשר יהיה להוביל ליצירה של מערך תמיכה להפחתה של הכאבים כמו גם התסמינים שמלווים את מי אשר סובל מעקמת. מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם לנצל את הקדמה ואת המסורת עתיקת השנים, לטובת שיפור משמעותי ובהתאם לכך התמודדות עם בעיה שלה אין מרפא כמו עקמת גב.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות