2024-03-23 11:27

עמותת עם אחד מעניקה תמיכה וסיוע לקבוצות רבות בחברה הישראלית – והגיע הזמן שתכירו את פעילותה

עמותת עם אחד פועלת למען ובשביל השכבות החלשות של החברה הישראלית, מתוך סולידריות ואהבה לזולת. במאמר שלפניכם סקרנו את תחומי הפעילות של העמותה ואת הפרויקטים הנבחרים שהיא מוציאה לאור.

החזון של עמותת עם אחד

עמותת "עם אחד – מרכז עזרה וסיוע" הוקמה על ידי קבוצת מתנדבים מתוך מטרה לסייע בכל מצוקה, בכל רגע, בקרב כל רבדי החברה הישראלית. העמותה פועלת ליצירת שותפות בין אנשים ולמען אנשים, ומתוך ערכי הנתינה, אהבה לזולת, יושר וכבוד. העמותה מספקת תמיכה מיידית למשפחות במצוקה, כמו חלוקת ארוחות חמות או מזון וביגוד לתינוקות, אך אינה מסתפקת רק בזה; המתנדבים מלווים את בני המשפחה בתמיכה נפשית ובהכשרה מקצועית, ובפרט מלווים את בני הנוער, מתוך אמונה כי עתיד החברה הישראלית טמון בחינוך הנוער.

תחומי הפעילות של עמותת עם אחד

עמותת עם אחד פועלת במספר מישורים לסיוע לשכבות נזקקות:

  • מקרים רפואיים מיוחדים – העמותה מפעילה קבוצת תמיכה ייחודית לנשים המחלימות מסרטן השד, מלווה אותן לאורך שלבי ההחלמה ומספקת להן מסגרת חברתית תומכת.
  • חלוקת סלי מזון – העמותה פועלת בפריסה ארצית למען משפחות שנקלעו לחרפת רעב. המשפחות כוללות אימהות חד הוריות, משפחות קשות יום, ניצולי שואה ועוד. החלוקה נעשית על ידי מתנדבים שאורזים ומחלקים את סלי המזון.
  • עזרה לקשישים – העמותה מחלקת מידי שנה ערכות "חורף חם" לקשישים מעוטי יכולת ולניצולי שואה.
  • סיוע לילדים חולים במחלות קשות – העמותה מלווה מספר מועדוני רווחה ברחבי הארץ עבור ילדים עם מחלות ומוגבלויות מסוגים שונים, ומספקת להם מגוון אמצעים ופעילויות.
  • תמיכה בנוער במצוקה – העמותה מלווה באופן שוטף מועדוניות נוער לנערות בסיכון, דואגת לצרכי הצוות והנערות וכן מספקת אירועים מיוחדים וימי גיבוש.
  • ילקוטים למשפחות נזקקות ולילדים עיוורים – מידי שנה, לפני פתיחת שנת הלימודים, מעבירה העמותה מאות תיקים וערכות חזרה לבית הספר למען משפחות נזקקות וילדים עיוורים ובהתאם להמלצה של רשויות הרווחה.
  • אימוץ חיילים בודדים – מתנדבים ופעילים בעמותה יוצאים מידי שבוע לחלוקה של ממתקים, מזון, מטענים ועוד עשרות פריטים, במטרה לסייע לחיילים בודדים במחסומים ובעמדות שמירה ברחבי הארץ. העמותה מפעילה גם ערבי גיבוש לחיילים בודדים ועוזרת להם בסיוע כספי, הכוונה מקצועית וקישור למשפחה תומכת.

 

 

פרויקטים מיוחדים של עמותת עם אחד

פרויקט "בשעה טובה"

פרויקט ייחודי במסגרתו מחלקת עמותת עם אחד ללשכות הרווחה ברחבי הארץ ערכות לתינוקות מייד לאחר הלידה. בערכה יש את כל מה שצריך לשבועות הראשונים עם הרך הנולד. כאשר מחלקת הרווחה מודיעה לעמותה שיש במשפחה תינוקות, היא מוודאת שהתינוק יקבל את הסל האיכותי ביותר בשבילו: מוצצים, שמיכות, מזון לתינוקות ותחליפי חלב, מחיות פירות וירקות, בקבוקים, בגדים, טיטולים ועוד.

פרויקט "מצדיעים לך"

העמותה מעבירה דרך לשכות הרווחה והרשויות המקומיות ערכות היגיינה אישית לחיילות בודדות, לאורך כל שירותן הצבאי. הערכות כוללות סבון, שמפו, מוצרי היגיינה, דאורדורנט, משחת שיניים ועוד.

פרויקט "מאמצים מכינה קדם צבאית"

פרויקט במסגרתו העמותה מאמצת מכינה קדם צבאית לנערים ונערות בודדים ודואגת לכל צרכיהם במסגרת בקשות צוות המכינה. לדוגמא, התקנת דוד חשמלי חדש במקום הדוד הישן והתקול, כדי שהחניכים יוכלו להתקלח במים חמים במבנה בו הם מתגוררים.

לסיכום

עמותת עם אחד הוקמה על ידי קבוצת מתנדבים מתוך רצון לסייע לשכבות החלשות של מדינת ישראל. העמותה מסייעת למשפחות נזקקות, לילדים החולים במחלות קשות, לנוער במצוקה, לחיילים בודדים ועוד, באמצעות חלוקת סלי מזון, הפעלת קבוצות תמיכה וייזום ערבי גיבוש. העמותה חרטה על דגלה לסייע ככל הניתן, כדי לאפשר למשפחות לחיות בכבוד ולהעצים את בני הנוער, מתוך הבנה שהם דור העתיד שלנו.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות