2024-03-21 00:25

האם כדאי לעבוד בלשכת הנשיא?

כשאנחנו מחפשים עבודה, אנחנו מחפשים מקום שיוכל לקדם אותנו אל קריירה טובה ויספק לנו עניין במה שאנחנו עוסקים בו. בישראל, ניתן להשתלב במגוון מקומות עבודה הקשורים לביטחון המדינה או לניהולה. אם אנחנו בוחרים לעבוד במוסד ממשלתי או ציבורי – אנחנו יכולים לפתח קריירה מצליחה ולסלול לנו דרך נפלאה לתפקידים בכירים בהמשך, בעיקר אם יש לנו שאיפות דיפלומטיות ומדיניות.

במדינת ישראל יש לא מעט גופים בהם אפשר לעבוד, החל ממשרד הביטחון עד מוסדות כמו המוסד לביטוח לאומי או מס הכנסה, ישנו משרד המשפטים, כנסת ישראל, והרשימה עוד ארוכה. אם אתם מחפשים קריירה שקשורה למדינה ולניהול שלה, כזאת שתספק לכם כניסה לעולם הממשלה, הדיפלומטיה, האדמיניסטרציה או הבטחון, כדאי לשקול את האופציה של עבודה בלשכת הנשיא.

אבל מה צריך לדעת על הלשכה ועל עבודה במקום כזה? הנה כמה פרטים חשובים:

לשכת הנשיא או בית הנשיא הוא המעון הרשמי של נשיא מדינת ישראל. הלשכה נמצאת בירושלים ומשמשת מקום מגוריהם של נשיאי ישראל, לאורך כהונתם. במשכן עובדים לא מעט אנשים, החל מאנשים שעוסקים בניהול ואדמיניסטרציה עד למאבטחים, אנשי תחזוקה, מזכירים, עוזרים אישיים, ועובדים העוסקים בקבלות פנים של אח"מים במשכן.

האם כדאי לעבוד בלשכת הנשיא?

חשוב לדעת שבמקום זה ישנם אולמות לקיום טקסים, משרדים ולשכות בהם מתרחשת פעילות הקשורה למדינת ישראל, ישנם מגורי הנשיא ורעייתו, חדר אוכל, ספריות ושאר מבנים הדורשים עובדים במגוון רחב של תפקידים. אם אתם רוצים לעבוד בלשכת הנשיא, חשוב שתדעו כי תפקידים במבנה זה דורשים ייצוגיות, אחריות, יכולת לעבודה בשעות לא שגרתיות, ולא מעט דרישות בסיסיות. עבודה במשכן הנשיא יכולה לספק קריירה מצליחה, לכן רבים האנשים שמוכנים להשקיע את מה שצריך במשרה כזאת או אחרת.

הנה כמה דוגמאות למשרות שמציעה לשכת הנשיא:

מנהל לשכה

משכן הנשיא מחפשת מפעם לפעם מנהלי לשכה שינהלו ישיבות ומערכים, שיתנהלו מול ממשקים ואישים בכירים, הלשכה מחפשת אנשי אדמיניסטרציה שיכולים לבצע את כל הדרוש כדי לארגן ישיבות, פגישות אסיפות, פרוטוקולים וכולי. מנהלי לשכת הנשיא ידרשו לבצע החלטות, לרשום פרוטוקולים, לתאם פגישות, לנהל יומנים, לענות לפניות ולנהל תכתובות באופן שוטף. עבור משרה כזאת דרוש בדרך כלל תואר אקדמי.

מאבטחים

עבור בתי הנשיא נדרשים אנשי אבטחה, כמו מאבטחים ובודקים שימצאו במקום ויסייעו לאבטח אותו. תפקיד זה מתאים מאד לסטודנטים, משום שהוא נעשה במשמרות ומספק שכר טוב והעסקה כעובדי מדינה.

משרות הדרכה

עוד תוכלו למצוא משרות הדרכה המתאימות גם כן לסטודנטים או לאנשים שמחפשים מסלול עבודה מעניין. מדריכים בבית הנשיא מפתחים תכנים וסדנאות, מעבירים סיורים וסדנאות, מדריכים קבוצות בדרגים מסוגים שונים ונהנים מעבודה מעניינת ודינאמית.

אז אם אתם רוצים לבדוק איזה משרות קיימות בבית הנשיא והאם זה כדאי – נסו לבדוק את ההתאמה שלכם בלוחות הדרושים של הממשלה ולוחות דרושים מקצועיים. כך תוכלו לנסות את מזלכם במשרות מבוקשות.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות