2024-03-20 13:51

נתינה היא תמיד אקטואלית: העמותה שמגשימה משאלות של ילדים חולים

עמותת משאלות היא עמותה ללא מטרות רווח שהוקמה בשנת 2015 במטרה להגשים חלומות של ילדים ובני חולים אשר חולים במחלות קשות או מאובחנים עם צרכים מיוחדים. הארגון הוקדש לתמיכה בילדים הסובלים ממחלות קשות, לסייע להם להתגבר על האתגרים העומדים בפניהם ולהגשים את חלומותיהם, כאשר הערך אשר מנחה את המתנדבים הוא ערך הנתינה. נתינה היא תמיד אקטואלית ומגיעה לידי ביטוי בייחוד ביכולת של העמותה להגשים משאלות בכל רחבי הארץ. מה חשוב לדעת אודות  הפעילות המרגשת של עמותה כמו זו? כל הפרטים בכתבה הבאה.

מגשימים משאלות –  הכירו את עמותת משאלות

אחד ההיבטים החשובים ביותר בעבודתה של עמותת משאלות הוא פיתוח ומחקר של פעילויות המתאימות לילדים חולים. העמותה מכירה בכך שצרכיו של כל ילד הם ייחודיים, ולכן חשוב לפתח פעילויות המותאמות לצרכים הספציפיים, ותוך שימת דגש על מענה שנועד לסייע לילדים להתחזק גם מבחינה פיזית, אבל גם מהבחינה המנטלית. אגף הפיתוח והמחקר של עמותת משאלות פועל ללא לאות לטובת קידום של פעילות שיכולות לסייע לילדים עם מצבים רפואיים ספציפיים. העמותה הוקמה בשל הבנה כי ילדים ובני נוער אשר מתמודדים מחלות קשות זקוקים לטיפול ותמיכה מיוחדים. לכן, המתנדבים של העמותה הצליחו לפתח לאור הניסיון הארוך בתחום מגוון פעילויות שניתן להתאים לכל מצב רפואי ומסגרת חינוכית. פעילויות אלה כוללות, בין היתר, טיפול באמנות, תרפיה במוזיקה וטיפול בנגינה. המתנדבים של העמותה עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הצוותים הרפואיים של הילדים על מנת להבטיח שהפעילויות יהיו בטוחות ומתאימות לכל ילד, ובשיתוף פעולה מלא עם המשפחות שיכולות לקבל את המעטפת לה הם זקוקים, במציאות חיים מורכבת ולא פשוטה.

נתינה אינסופית למען הילדים ובני המשפחה

עמותת משאלות הצליחה להשפיע לאורך השנים ומאז שהוקמה בשנת 2015 באופן משמעותי על חייהם של ילדים חולים ובני משפחותיהם. מסירותם של המתנדבים למתן טיפול ותמיכה מיוחדים הצליחה לחולל שינוי חיובי בחייהם של ילדים רבים, כפי שאפשר להתרשם באתר הרשמי. למעשה, ברבות השנים עמותת משאלות מסייעת לקדם הגשמת חלומות בעבור ילדים, בעשייה המתבצעת במסגרת של התנדבות ותוך שימת דגש על מענה הוליסטי גם בעבור הילדים ובני הנוער אבל גם בעבור בני המשפחה. כמי שרואה בעשייה כחלק משמעותי מקידום של ערך חברתי, עמותת משאלות מצליחה למצב את עצמה כאחת מהעמותות המובילות בישראל, בזכות נתינה אינסופית וכן פיתוח של תוכניות לטובת רווחתם של הילדים.

 

 

קידום ספורטיבי לילדים ולנוער חולים

המתנדבים של העמותה מקדמים במסגרת הפעילות ימי כיף ושיעורים וטיפולים פרטניים בעבור ילדים חולים. כך למשל, העמותה הפעילה הפנינג מיוחד הכולל תחנות הפעלה מגוונות בעבור הילדים, במתכונת נינג'ה. המתקנים הונגשו למיועדים לילדים עם מגוון נכויות. בנוסף, מדי שנה דואגים המתנדבים של העמותה לחבר בין ילדים מיוחדים לבין קבוצות כדורגל וכדורסל. במידת האפשר, רושמים את הילדים לחוגים ולמסגרות ספורטיביות המתאימים למצבם.

לסיכום

עמותת המשאלות פועלת מזה כשנים רבות לטובת קידום רווחתם של ילדים ובני נוער החולים במחלות קשות. העמותה מספקת מענה הן מבחינת הגשמת משאלות אבל גם במסגרת של קיום אירועים חגיגיים, כל זאת מתוך מטרה להעניק לילדים את המענה לו הם זקוקים, ובמקביל גם לתמוך בבני המשפחה. מאז 2015 ועד היום המתנדבים פועלים לטובת יצירה של שינוי, כל זאת בזכות תרומות ותמיכה שמאפשרת להמשיך את העשייה החברתית שנשארת אקטואלית ובעלת ערך משמעותי בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות