2024-03-31 19:59

שוברים את המסך: משרת מפתח אנדרואיד היא אחת מהמבוקשות בעולם ההייטק

בשנים האחרונות חלה עלייה חדה מאד בביקוש למפתחי אנדרואיד בעולם ההייטק. סיימתם ללמוד ואתם רוצים להתחיל לעבוד? במאמר הבא נסביר מה עושה מפתח אנדרואיד, למה מדובר במשרה מבוקשת כל כך וכמה תוכלו להרוויח בתפקיד.

מה עושה מפתח אנדרואיד?

תפקידו של מפתח האנדרואיד הוא לפתח אפליקציות שרצות על מערכת האנדרואיד. מדובר במערכת הפעלה שרצה על גבי טלפונים סלולאריים ולא משנה איזו אפליקציה המפתח יכתוב, הוא יצטרך לעשות זאת באמצעות שפה שמתאימה אך ורק למערכת האנדרואיד. חברת ההשמה דיאלוג מתמחה בגיוס מפתחי אנדרואיד ובהמשך נספר לכם כמה זה חשוב להיעזר בחברה כזו על מנת לקבל את התפקיד המבוקש הזה.

בכל אופן, מדובר כמובן בתפקיד מורכב שדורש לא מעט ניסיון וכל כניסה לארגון חדש מהווה גם היא אתגר בפני המפתח, מכיוון שהוא נדרש ללמוד את הקוד הקיים ולהתאים את עצמו מבחינה מקצועית. מפתח האנדרואיד נדרש לעמוד בלא מעט לחצים והוא מהווה חלק חשוב מאד בשרשרת הפיתוח של כל אפליקציה או פיצ'ר חדש שעוללים לאוויר.

למה מדובר במשרה כה מבוקשת?

העולם מחולק למעשה לשתי מערכות הפעלה לטלפונים, אנדרואיד של גוגל ו-IOS של אפל. זה נכון שבשנים האחרונות אפל צומחת בצורה משמעותית מאד, אך אם תבחנו את התמונה לעומק, עדיין מרבית האנשים בעולם משתמשים בטלפונים שמריצים את מערכת ההפעלה של אנדרואיד. זו בדיוק הסיבה שבגינה מדובר במשרה מאד מבוקשת וחברות ההייטק והפיתוח יעשו הכל על מנת לגייס אתכם לשורותיהן. כיום חסרים כל כך הרבה תקנים בשוק בתחום פיתוח אפליקציות לאנדרואיד והחברות הללו חייבות למלא את התקנים החסרים.

 

 

כמה מרוויח מפתח אנדרואיד?

לאור העובדה שמדובר במשרה מבוקשת מאד, זה כמובן בא לידי ביטוי גם בשכר. בתור מפתחי אנדרואיד מתחילים אתם תוכלו להרוויח שכר של כ- 20,000 ₪. לעומת זאת, בתור מפתחים ותיקים תוכלו להגיע גם למשכורות של 30,000 ₪ ואף צפונה מזה. כפי שאתם רואים הטווחים הם די גדולים ומכאן אתם נכנסים לתמונה ועושים משא ומתן עם החברה המגייסת.

חשוב לציין שוב, מכיוון שמדובר במשרה מבוקשת מאד, החברות יעשו הכל על מנת לגייס אתכם. לכן, דרשו את הסכום המגיע לכם, לדעתם, ותמיד תישארו עם ראש פתוח למשרות נוספות בעלות תנאים מתאימים יותר במקום אחר.

איך משיגים תפקיד בתחום?

לפני הכל חשוב לציין שאתם מתחילים כמפתחים ג'וניורים, כלומר מפתחים מתחילים בלי הרבה ניסיון. לכן, זה בדיוק המקום שבו אתם צריכים להיעזר בחברות השמה שיודעות לאתר מפתחי אנדרואיד מתחילים ולשדך אותם לחברות שמחפשות ג'וניורים. עם זאת, חשוב לציין שפה לא נגמרה המשימה שלכם ואתם צריכים לעשות הכל על מנת להכין את עצמכם לתפקיד ולראיון העבודה בתחום.

לכן, אנחנו ממליצים לכם להרחיב אופקים וללמוד על התחום כמה שיותר, על הטרנדים שבו ועוד. לדוגמא, תוכלו להאזין לסדרת פודקאסטים מעניינת על עולם ההייטק בכלל ועל פיתוח בפרט, זה יעזור לכם להבין את המגמות בתחום הזה ולהבין לאן אתם נכנסים. ידע זה כוח וככל שיהיה לכם יותר ממנו, כך הסיכוי שתצליחו בראיון ובתפקיד שלכם הוא גדול יותר.

לסיכום

אם זה עתה התחלתם את דרככם כמפתחי אנדרואיד ואתם מחפשים את התפקיד הראשון שלכם בתחום, חשוב שתדעו שמדובר במשרה סופר מבוקשת והחברות המגייסות יעשו לא מעט על מנת שאתם תעבדו דווקא אצלן.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות