2024-06-16 23:46

מגלאי תנועה ועד חיישן לאיתור דליפת מים – 5 אביזרים לבית חכם שאתם חייבים להכיר

שכלול אופן השימוש בבית ועוד שלל יתרונות, זמינים למי שמתעמק בנושא החדשני של "בית חכם". לפניכם חמש דוגמאות לאביזרים ספציפיים למערכות כאלה, אשר ממחישים את התועלות האלה ויסייעו להמחיש טוב יותר את הפוטנציאל:

תחכום מודולארי

ראשית, הקדמה קצרה על מערכות אלה. מה שמכונה "בית חכם", הוא למעשה שילוב של כמה דברים: הפעלה חשמלית של מוצרים שונים בבית, שליטה בהם מרחוק ובקרה מרכזית על מערכות הבית. מדובר על מערכות מודולאריות, כך שניתן לשלב בהן למשל מזהה תנועות בבית, לשם הרחבת יכולות האבטחה הקיימות. המודולאריות גם מסייעת להתאים את המערכת בדיוק למטרותיכם, למבנה ולתקציב. היא אף מאפשרת להתקדם עם יישום מערכת כזו בהדרגה.

גלאי תנועה 

אם נמשיך את הדוגמה מקודם, גלאי תנועה מבוסס אינפרה אדום יוכל להיות מוצב על קירות בפנים הבית, לשם הגנה על מסדרונות ואפילו על חדרים צרים או דלתות. הגלאי משדר מידע למערכת האזעקה באופן אלחוטי. נבהיר, כי מערכות אזעקה הן מערכות שקיימות בבתים רבים בפני עצמן, אך הן גם יכולות להתחבר למערכות בית חכם.

שיפורים לתאורה

בתחום התאורה, יש למעשה כמה וכמה מוצרים שימושיים בהקשר זה. ניתן להוסיף לכפתור הדלקת התאורה, מערכת של שליטה עליה מרחוק, ממנגנון ניהול הבית החכם. החיבור יכול להיות קווי או אלחוטי. כאשר כל תאורת הבית מחוברת באופן כזה לשליטה מרכזית, הדבר מאפשר תסריטי שימוש מתוחכמים ומורכבים. ניתן למשל להגדיר מראש, שהאור יידלק או ייכבה במקומות מסוימים, בזמנים מבוקשים. יכולת שעשויה להקל, לחסוך בחשמל ואפילו לשפר אבטחה כאשר אתם לא בבית.

 

 

אינטרקום מתקדם

מערכות בית חכם מסוגלות לעבוד גם עם אינטרקום וזה יכול להיות מכשיר מתקדם במיוחד. במקרה זה, הוא יכלול גם וידאופון, אשר יאפשר לתקשר עם אורח שנמצא בחוץ, כולל בתמונות. זו יכולת שימושית מאוד, גם בהקשר אבטחה. למעשה, הוא יוכל גם לתעד את המתרחש מחוץ לבית, גם בזמן שבו אתם לא נמצאים במבנה או ישנים. ומה לגבי צילום בחושך? המכשיר עשוי לכלול גם ראיית לילה. אינטרקום מסוג זה יאפשר לכם לפתוח את שער הבית ישירות דרכו, מרחוק ולספק מגוון יכולות שימושיות משלימות. למשל הצגת הטמפרטורה בחוץ.

חיישן לאיתור דליפת מים

דליפות מים מתרחשות לעתים לא רחוקות במבנים. זה יכול להיות ליד מכונת הכביסה או המייבש. הדליפה עשויה להתרחש כאשר אתם לא מודעים לכך ואפילו במקרים, שבהם אתם בכלל הרחק מהבית. הסיכון בכך, הוא שנזקי מים עשויים להיות נרחבים ותוצאתם לא צפויה. בהקשר מערכות חשמל, יש כאן סיכון אבטחה חמור במיוחד. בכל מקרה, השורה התחתונה היא, שהייתם רוצים לדעת בהקדם כאשר מתרחשת נזילה כזו. חיישן איתור דליפות יוכל לזהות זאת, כך שתקבלו התראה מיידית לסמארטפון.

שיפורים לפרגולות וסוככים

פרגולות וסוככים עשויים להיפתח ולהיסגר באופן ידני או חשמלי. בפרגולות, יש גם את ה"רפפות" למעלה, אשר לעתים ניתן לכוון גם את הזווית שלהן. כל זאת, ניתן לשליטה מרחוק, באמצעות חיווט רגיל או באופן אלחוטי. ניתן יהיה לשלוט על התנועה באמצעות שלט וגם להוסיף מנגנון עצירה בטיחותי, למקרה שמשהו מפריע לתנועה. אפשרות מעניינת במיוחד, היא שימוש בחיישנים שונים – לרוח, שמש ואור, כמקור מידע שבעזרתו המערכת מחליטה לגבי שינוי מצב הפרגולה או הסוכך.

לסיכום

כאמור, אביזרים אלה הם רק חלק מהאפשרויות הרבות. כפי שראיתם, מדובר בפתרונות פשוטים אך יעילים מאוד, למגוון מטרות. כדאי להכיר ולנסות.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות