2024-03-23 10:25

לפני החתונה עוצרים בפורטוגל: למה כדאי לזוגות חד מיניים להתחתן דווקא שם?

במדינת ישראל נישואין אזרחיים אינם מאושרים בעבור זוגות חד מיניים. בשל כך, האפשרות של חתונה פתוחה רק מעבר לים, כאשר בלא מעט מדינות באירופה כמו גם בארה"ב ניתן לקיים את טקס החתונה בהתאם לטעמכם האישי ועם שימת דגש על מענה אזרחי שבו ניתן להשתמש גם בארץ, כחלק מקבלה של תעודת נישואין. מדינה שנחשבת למובילה בתחום הזה היא פורטוגל אשר מושכת אליה מדי שנה אלפי תיירים, חלקם גם ישראלים המשתייכים לקהילה הגאה. אם אתם רוצים להגשים חלום ולהתחתן, זה הזמן להכיר המדינה הליברלית שמציעה לא רק נופים עוצרי נשימה, מסעדות מעולות ואטרקציות אלא גם טקס נישואין המיועד בעבור זוגות חד מיניים.

חתונה בפורטוגל  – כל מה שצריך לדעת

במרחק טיסה של שש שעות בלבד ממוקמת פורטוגל הממוקמת בדרום מערב אירופה. פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי ובשנים האחרונות עברה קדמת דרך משמעותית בכל הקשור לאישור של נישואין אזרחיים, גם של זוגות חד מיניים אשר אינם מתגוררים במדינה. חוק מהפכני שאושר בשנת 2010 הוביל לזינוק במספר הזוגות שהגיעו להינשא במדינה, כאשר נישואים מחוץ למדינה מהווים הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור טקס חתונה ייחודי, המתבצע באישור הרשויות ועם שימת דגש על קבלה של תעודת נישואין אותה ניתן להציג גם כאן בישראל.

מדובר ביעד מבוקש בעבור זוגות חד מיניים גם בשל האפשרות להינשא באופן אזרחי אבל גם בזכות היכולת לשלב את החתונה ביחד עם טיול המתבצע בערים יפהפיות ואטרקטיביות כמו למשל עיר הבירה ליסבון או עיר הבירה פורטו. מזג האוויר הנפלא ברוב ימות השנה לצד שפע של אטרקציות ופעילויות הופכות את פורטוגל למדינה מועדפת לא רק לטיולים אלא גם לטובת יצירת טקס נישואין מרגש ובלתי נשכח המתרחש במדינה ליברלית ומתקדמת אשר פתחה את שעריה ומספקת שפע של אפשרויות בילוי ותיירות בעלות כספית אטרקטיבית מאוד.

 

 

ליווי על ידי נוטוריון – חיוני בעבור כל זוג שמעוניין להתחתן בפורוטוגל

חלק בלתי נפרד מטקס נישואין כולל גם הליך בירוקרטי שצריך להתבצע עוד כאן בארץ, וזאת על ידי הנפקה של אישורים הכוללים בין היתר מסמכים המעידים כי שני בני הזוג רווקים אותו אפשר להנפיק דרך משרד הפנים, לצד צילומי תעודת זהות כמו גם דרכון של שני בני הזוג. הטקס עצמו קצר ונמשך בממוצע כ-20 דקות, ולאחריו אתם מקבלים את תעודת הנישואין הרשמית מטעם רשם הנישואים בשפה הפורטוגזית. שימו לב כי בשביל לאשר את התעודה בישראל, תידרשו לתרגם אותו באמצעות עורך דין נוטריון אשר מלווה אתכם לכל אורך הדרך ואף דואג להנפקה של מסמכים עוד כאן בארץ בשביל להשלים את הטקס בהתאם לכללי החוק. על כן, יצירת קשר עם עורך דין נוטוריון יאפשר לכם לא רק לממש את הזכות האלמנטרית של נישואין אלא גם לסייע לכם להנפיק את המסמכים אותם תגישו לרשם, ובהתאם לכך להוביל לרישום הנישואין כחוק. העדיפו לפנות לעורך דין עוד בשלב התכנון הראשוני, כחלק מההתארגנות לקראת החתונה האזרחית במדינה.

מהם היעדים המובילים לחתונה בפורטוגל?

היעדים הפופולריים ביותר לטיול בפורטוגל כולל את עיר הבירה ליסבון לצד העיר הציורית פורטו. ישנם שלל לוקיישנים עוצרי נשימה שבהם ניתן לקיים את טקס החתונה, כולל החלפת נדרים וכן תמונות זוגיות על רקע הנופים הקסומים. אם אתם מתלבטים לגבי היעד, מומלץ להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של זוגות שנישאו בפורטוגל ואשר יכולים להעיד מניסיונם ובהתאם לכך לסייע לכם להפיק את אירוע החלומות.

לסיכום

בעבור זוגות חד מיניים שאינם יכולים להינשא בישראל, האופציה של חתונה בפורטוגל היא אופציה מצוינת גם בשל המרחק הקצר מהארץ, מזג האוויר הנעים וכן טקס נישואין אזרחי המתבצע אל מול הרשם ומותאם בדיוק לצרכים ולרצונות שלכם. בכך, תוכלו לממש את אהבתם וליצור טקס יפהפייה בעיר מתקדמת, ליברלית ואירופאית כמו פורוטוגל.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות