2024-07-17 23:06

מהצבא לשוק העבודה: מהי עבודה מועדפת?

המעבר בין החיים בצבא לבין חיי האזרחות הוא לא פשוט, בייחוד על רקע העובדה כי נדרש לחזור לשגרת חיים הכוללת לא רק בילויים עם חברים, אלא גם תעסוקה. למעשה, בין אם אתם רוצים להרוויח כסף לחיסכון לקראת לימודים או בעבור טיול ארוך מעבר לים, אין ספק כי האופציה של עבודה מועדפת היא בעלת פוטנציאל אדיר בעבורכם. מהי עבודה מועדפת וכיצד תוכלו לאתר את המשרות המתאימות מבלי לצאת מהבית? להלן כל הפרטים.

עבודה מועדפת – הטבה משמעותית שאותה מומלץ לנצל כבר עכשיו

עבודה מועדפת מוכרת גם בשם "עבודה נדרשת" אשר מעניקה לחיילים משוחררים את היכולת לעבוד במשרה מלאה למשך תקופה של מינימום שישה חודשים, כאשר בסיום התקופה הזו מקבלים מענק כספי מכובד בגובה של כ-9,722 ₪. שימו לב משרות הנחשבות עבודה מועדפת כוללים בין היתר ענפים כמו ענף המלונאות, ביטחון, טיפול באנשים עם מוגבלות, חקלאות, תעשייה ובנייה. התנאים לקבלת המענק מחייבים עבודה מלאה, כאשר נדרש לעבוד לפחות כ-150 ימים ברציפות. אם עד לפני מספר שנים היכולת לאתר את העבודה הבאה שלכם במסגרת של עבודה מועדפת הייתה כרוכה ביצירת קשר עם חברות השמה, כיום ניתן לבצע את התהליך באופן קל ואפילו פשוט. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי ניתן להתקבל לעבודה מועדפת עד לפרק זמן של כשנתיים מהשחרור, ולאחר מכן ההטבה לא תאושר.

אתר סחבק הוא האתר המוביל לחיפוש עבודה בקרב צעירים, כאשר היתרון שלו נובע בין היתר בשל היכולת לאפשר לחיילים משוחררים לאתר משרות המוגדרות בתור עבודה מועדפת, בפריסה ארצית ועם יכולת ליצור קשר ישיר עם המעסיק, ללא צורך בהגשה של קורות חיים. מדובר בהזדמנות מצוינת להוביל ליצירה של מענה תעסוקתי, שבסופו גם תוכלו לקבל את המענה הכספי הלא מבוטל. בנוסף, ניתן להמשיך גם לאחר תום התקופה באותו מקום עבודה, ובכך ליצור רקורד מקצועי אשר יעניק לכם את נקודת הפתיחה לקריירה משגשגת.

 

 

איתור של עבודה לחיילים משוחררים – קל ופשוט יותר מאי פעם

לאחר שנשמתם עמוק לאחר תקופת הצבא, הגיע השלב של חיפוש עבודה שיכולה לספק לכם לא רק מענק כספי אלא גם סביבת עבודה דינאמית המותאמת לאורח החיים שלכם. על כן, כחיילים משוחררים יש לכם את האופציה להיכנס כבר עכשיו לאתר סחבק ולהיעזר במנוע החיפוש לטובת איתור של עבודה מועדפת, בהתאם לאזור המגורים שלכם. האתר מתעדכן בכל עת במשרות חדשות, ועל כן מומלץ להצטרף לניוזלטר של האתר, כל זאת מתוך מטרה להישאר עם אצבע על הדופק ובהתאם כך להוביל ליצירה של מענה המאפשר לכם להתחיל את החיים שלכם כאזרחים, בקלות ועם שימת דגש על איתור עבודה אשר הולמת את הכישורים שלכם, בין אם מדובר בעבודה בתחום המלונאות או בעבודה בתחום הביטחון. מדובר במקצועות מבוקשים גם בגילאים בוגרים, ועל כן ניתן להתחיל כבר עכשיו בהשתלבות בתחומים הללו.

לסיכום

עבודה מועדפת בעבור חיילים משוחררים היא בעלת השפעה חיובית מאוד לא רק על חשבון הבנק, אלא גם על היכולת ליצור רצף תעסוקתי כבר מגיל צעיר. דרך אתר סחבק תוכלו לאתר מגוון רחב של עבודות המוגדרות בתוך עבודה מועדפת, ובהתאם לכך ליצור את המענה אשר מאפשר לכם להשתלב בשוק התעסוקה, בקלות ואפילו מבלי לצאת מהבית. אז קדימה, למה אתם מחכים? הגיע הזמן להתקדם לשלב הבא, ולהתחיל לעוד בעבודה מועדפת אשר מאפשרת לכם בסיום התקופה לקבל מענק כספי בגובה של אלפי שקלים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות