2024-06-17 00:16

אוניברסיטת ניו סקול, ניו יורק: האם כדאי ללמוד שם?

בכול הנוגע להשכלה גבוהה – רבים מתלבטים היכן הם ירצו ויעדיפו ללמוד בעתיד. יש את מי שבוחר ללמוד בישראל, יש אנשים שבוחרים ללמוד באירופה – כמו למשל מי שרוצה ללמוד אדריכלות או ווטרינריה, ויש אנשים שפשוט רוצים לשלב בין חוויה לימודית לבין חיים בחו"ל. לימודים בניו יורק הם דרך להוציא תואר ראשון ושני, בזמן שלימודים במדינה זרה מאפשרים להנות מחוויה שונה וכיפית. מי שילמד בחו"ל יוכל להשקיע בלימודי השפה הזרה, לעבוד במדינה חדשה, להתפרנס בניו יורק, ואפילו להשתקע בעיר התוססת בעולם.

אחת האוניברסיטאות המוכרת בניו יורק היא אוניברסיטת ניו סקול, הממוקמת בגרינץ' ויליג' ונחשבת למבין מוסדות הלימוד הפרטיים הטובים והיוקרתיים שיש. כדי להכיר קצת את המקום, חשוב לדעת שלא מעט אנשים מוכרים למדו בניו סקול, כמו למשל שמעון פרס ושאר פוליטיקאים, אנשי מדע ורוח.

אבל מה צריך לדעת אודות אוניברסיטת ניו סקול, ניו יורק? הנה כמה פרטים חשובים:

אוניברסיטת ניו סקול ניו יורק נוסדה בשנת 1919 ועסקה בעיקר בנושאים של מחקר חברתי. עם הזמן התרחבו תחומי הלימוד במוסד האקדמי, וכיום אפשר ללמוד ולהוציא תואר במגוון רחב של תחומים, החל ממדעי החברה ומדעי הרוח, עד אדריכלות, עיצוב, אומנות, מוסיקה, דרמה, פסיכולוגיה ועוד. במוסד זה אפשר אפילו להוציא תואר במנהל ציבורי.

אוניברסיטת ניו סקול, ניו יורק: האם כדאי ללמוד שם?

מה מיוחד באוניברסיטה הספציפית הזאת?

אוניברסיטת ניו סקול, משלבת בין תחומי עיצוב עד לתחומי האומנויות, ונחשבת מבין בתי הספר המתקדמים בעולם בנושא של אומנויות ליברליות המחברות בין מעצבים לאדריכלים, בין חוקרים למומחים בתחום התקשורת, בין מוזיקאים למשוררים, תוך שהיא טווה עולם אומנותי מתקדם בתחומי המחקר הסוציולוגי ובתחומי האומנויות. מוסד לימודים זה מציע לסטודנטים מכול העולם תוכניות לימודים של תואר ראשון, תואר שני ושלישי, ומגוון אפשרויות בחירה בין קורסים שונים. במקום אפשר לשלב לימודים עם עבודה בניו יורק בתוספת חיי חברה מעניינים.

מה צריך לעשות כדי להירשם לאוניברסיטה?

מי שירצה ללמוד במוסד אקדמי כמו אוניברסיטת ניו סקול, יצטרך למלא ולשלוח טפסי הרשמה, לשלם את אגרות הרישום, לעבור מבחנים בידיעת השפה האנגלית (ברמה סטנדרטית), בזמן שמבחני הקבלה ידרשו ציונים שונים בהתאם לכל מסלול לימוד. רמת האנגלית הדרושה למעבר מבחני הקבלה היא אנגלית ברמת בגרות 5 יחידות. מלבד המבחנים, תדרוש האוניברסיטה מעבר של מבחני SAT   – מבחנים המקבילים לפסיכומטרי הישראלי, והמועמדים יצטרכו להשקיע לא מעט בלימודים ובתהליכי הקבלה.

מלבד כל אלה, ידרשו טפסים ומסמכים כמו תעודת בגרות מתורגמת, מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליווי אתכם בהתבגרותכם, כמו למשל מפקד בצבא או כל אדם בעל סמכות שיכול לספק המלצות. עבור מקצועות מסוימים כמו למשל מקצועות הומניים: תדרשו להגיש חיבורים או תיק עבודות. עבור מקצועות הבמה יש לעבור מבחני בד. אז אם אתם ממש רוצים ללמוד בחו"ל – זה הזמן לעשות את כל מה שרוש עבור לימודים מרתקים ומיוחדים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות