2024-07-17 23:22

שלא נדע: מה עושים במצב של תאונת אופנוע?

לצערנו, מדי שנה מעורבים מאות נהגים בתאונות דרכים קלות ועד קטלניות. רוכבי דו גלגלי חשופים לסכנות משמעותיות אשר חושפות אותם לא רק לפציעות חמורות אלא גם לנזקים שמשפיעים לטווח הרחוק, כאשר הסיכוי של רוכב אופנוע להיות מעורב בתאונה הוא גבוה כמעט פי 3 מאשר נהג ברכב פרטי. חשוב להבין כי תאונה היא בעלת מרכיבים פיזיים אבל גם נפשיים, ועל כן בשביל להגן על עצמכם בתור רוכבי אופנוע חשוב מאוד להיות עם אצבע על הדופק לגבי רכישה של פוליסת ביטוח המותאמת לנהגים על דו גלגליים, כמו גם לבצע פעולות בזמן אמת לטובת הגדלת הסיכויים לקבלת פיצוי. מה עושים במצב של תאונת אופנוע? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

תאונת אופנוע – שכיחה ומסוכנת מאוד

מאחר והמעורבות של נהגי אופנוע בתאונות דרכים היא גבוהה, חשוב להבין כי כל תאונה – בין אם מדובר בתאונה המוגדרת קלה ובוודאי תאונה קטלנית מחייבת ביצוע פעולות כבר בשטח. אם עברתם תאונת אופנוע, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא לפנות לקבלת טיפול רפואי, גם אם קיבלתם מכה קטנה. למעשה, גם מה שנדמה בתור מכה יבשה או לא מסוכנת עלול להוביל להידרדרות במצב הרפואי, ועל כן אם אתם מסוגלים לכך התקשרו באופן מיידי למד"א או תבקשו מאדם אחר להתקשר בשמכם. לאחר שאתם משתחררים מבית החולים, קחו איתכם את המסמכים הרפואיים אותם תוכלו להגיש במסגרת של תביעה אל מול חברת הביטוח.

שימו לב כי בשביל להגיש תביעה אל מול חברת הביטוח, נדרש להחזיק בפוליסת ביטוח ייעודית לאופנוע, כאשר במסגרת התביעה תידרשו להגיש מסמכים הכוללים בין היתר את המסמכים הרפואיים, פרטי התאונה כפי שתוארה במסמכים של הרשויות כמו למשל משטרת ישראל ולאחר מכן להגיש פנייה דרך האתר של חברת הביטוח, לטובת מימוש של הפוליסה ובהתאם לכך קבלת הפיצוי. כיום ניתן לבצע את התהליך באופן קל ופשוט באופן יחסי, וזאת בשל הנגשה של מערכת ממוחשבת אשר מאפשרת למבוטחים לבצע את התהליך באופן יעיל ועם יכולת להעלות את המסמכים אונליין, לטובת הגשה של תביעה. יחד עם זאת, חברות הביטוח עלולות להקשות מאוד על תהליך קבלת הכספים ועל כן ליווי מקצועי המתבצע על ידי עורך דין המתמחה בתחום כמו גם מומחה לתחום הביטוח הוא חיוני, כל זאת לטובת מימוש זכויות מלא.

 

 

רכישה של פוליסה לאופנוע – חובה ולא המלצה

כאשר לוקחים בחשבון את הנתונים המבהילים בכל הקשור למעורבות של רוכבי אופנוע בתאונות, אין ספק כי רכישה של ביטוח אופנוע תאפשר לכם להיות בטוחים כי יש לכם את מעטפת הביטוח אשר תאפשר לכם לקבל פיצוי כספי, באם חלילה הייתם מעורבים בתאונה. מדובר בפוליסה שהיא לא בגדר המלצה אלא חובה בעבור כל רוכב אופנוע, כאשר ביצוע של השוואת מחירים בין חברות הביטוח מהווה דרך מצוינת לקבל הצעת מחיר משתלמת אך גם כזו אשר תואמת את הצרכים שלכם כרוכבים, בייחוד על רקע הנתונים המעידים על הסכנות בכבישים בעבור רוכבי דו גלגלי, גם חדשים ובוודאי בעבור מי שיש לו ניסיון של שנים רבות בכביש ועשוי למצוא את עצמו בתאונת דרכים.

לסיכום

במידה ועברתם תאונת דרכים עם האופנוע שלכם, צריך לפעול באופן מידי מתוך מטרה להבטיח כי תקבלו פיצוי בעקבות הנזקים שנגמרו לכם. על כן, פנייה לסוכנות ביטוח המתמחה בתחום של אופנועים כמו הסוכנות של אודי דגן מהווה דרך מצוינת גם לבצע רכישה של פוליסה בהתאמה אישית, לצד קבלת מידע מהימן שנועד להניב לכם שפע של ידע בנוגע לתאונות דרכים, לכל צרה שלא תקרה. סעו בזהירות!

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות