2024-06-16 13:18

הכי אותנטי שרק אפשר: איך מארגנים חינה מרוקאית?

חינה מרוקאית היא חלק בלתי נפרד מארגון חתונה. מדובר בטקס קדום שכול כולו נועד לשמח את בני הזוג המתחתנים. בעבר, היה הטקס מיועד להצגת הכלה בפני משפחתו של החתן, על מנת שהכלה תמצא חן בעיני המשפחה, אבל כיום הוא פשוט סיבה לחגיגה. בטקס מורחים את משחת החינה המסורתית אשר עשויה מצמח הכופר הלבן. את המשחה מורחים על כפות הידיים של הזוג ושל המוזמנים והיא נחשבת כסמל לסגולה והצלחה. באירוע גם רוקדים, אוכלים, מעניקים מתנות ומשמחים את הזוג המאושר. אבל איך מארגנים את החגיגה? הנה מספר טיפים לארגון נכון ומוצלח:

השכרת תלבושות

תלבושות הן חלק בלתי נפרד מחינה. מאז שהטקס נחגג – לובשים החוגגים בזמן הריקודים וטקס מריחת משחת החינה – את הביגוד המסורתי העדתי. כפתנים לאירוע חינה הם חלק בלתי נפרד מהתלבושות ואפשר לשכור אותם מחברת הפקות המארגנת חינות או למצוא אותם אצל נשים מרוקאיות מסורתיות. חברות להפקת אירועים שמספקות תלבושות לחינה, יכולות להיות מעולות עבור מי שרוצה לארגן אירוע כזה מא' עד ת' – משום שהמומחים בארגון והפקת חינות, יכולים לייעץ ולעזור לכם לארגן את האירוע. מלבד הכפתנים תמצאו בגדים כמו כובעי תרבוש, שמלות יפות לכלה ולאחיות, ווסטים נוצצים, צעיפים צבעוניים ושאר תלבושות אשר מתאימות לריקודים ולחגיגה עצמה.

בחירת לוקיישן

כאשר אתם מארגנים חינה, חשוב שתדעו איפה לקיים אותה. כדאי לבחור מרחב מתאים לחגיגה שלכם וכזה שיתאים לקיום הטקס המסורתי. בחרו חלל אירועים מתאים לחגיגה שלכם, כמו גם למספר האורחים שתזמינו, ולקונספט החינה שצריך להיות נוצץ ומלכותי. זה יכול להיות אולם אירועים או בית כנסת, וזאת יכול להיות החצר הביתית או המרפסת. חשוב שיהיה מספיק מקום לאורחים, מקום לריקודים, אכילה וישיבה. יש אנשים שירצו לחגוג את החינה בחצר של בית ההורים או במרפסת גדולה ובכל מרחב מתאים אחר שאינו מפריע לשכנים.

 

 

הגשת מאכלים מרוקאים

הגישו בטקס ובחגיגה מאכלים מרוקאים כמו ספינג', קוסקוס, דגים, פסטלים מטוגנים, פלטת ירקות, חומוס, וכל מה שאתם והאורחים שלכם אוהבים לאכול. מאכלים עדתיים אפשר להכין או להזמין וחשוב להגיש אותם על כלי אוכל מסורתיים, החל ממגשי נחושת גדולים עד הגשת תה בקנקנים יפים ובכוסות מקושטות בגווני זהב שכה אופייניות לעדה המרוקאית. כלים יפים שתמצאו ותסדרו באולם יכולים לספק את האווירה האותנטית של ארמון במרוקו או של שוק מרוקאי מלא צבע ועניין. עצבו את השולחנות בצורה צבעונית והגישו את האוכל בכלים יפים ומהודרים.

מוזיקה עדתית

כשאתם מארגנים חינה אפשר לבחור DJ שיודע לארגן חינות וכזה ידע להשמיע מוזיקה עדתית לצד מוזיקה עכשווית. מי שירצה יוכל לשכור להקת נגנים מרוקאית. אם תרצו לחסוך בעלויות – תוכלו להכין פלייסליסט שיש בו את כל המוזיקה המתאימה לריקודים. כיום אפשר להכין פלייליסט ממוקד לאירוע שלכם באמצעות שימוש במגוון אפליקציות מוזיקה.

לסיכום

הפקת חינה דומה להפקת חתונה או כל אירוע אחר, אבל יהיה לכם קל יותר להפיק אותה באמצעות חברות מומחיות לארגון אירועים. חברה מקצועית תספק מקום לאירועים או סיוע בבחירת אולם לחינה, החברה תספק קייטרינג לאירועים, כסאות מתאימים לאירוע, כלים יפים, תפאורה ומוזיקה. בהצלחה!

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות