2024-06-16 23:35

עסקים גדולים: הכירו את Kubernetes

פיתוח תוכנה הוא עיסוק מורכב, אשר גוזל מעסקים משאבים רבים. בעסקים גדולים, נטל זה עשוי להיות גדול במיוחד. עם זאת, באופן טבעי התפתחו עם השנים מגוון אמצעים ושיטות, אשר מקלים על המאמץ. אחד המיוחדים שבהם, הוא "קוברנטס". מה זה אומר? כיצד קוברנטס מסייע לעסקים בפיתוח? ומה עוד כדאי לדעת על כך?

כמה הסברים בסיסיים

קוברנטס (Kubernetes או K8s) מוגדר באופן תמציתי כ-Orchestrator שמסייע בתחום הקונטיינרים לניהול, פריסה ו-Scaling. זהו מוצר קוד פתוח, אשר מנוהל ומפותח על ידי ארגון Linux Foundation הבולט (בפרויקט Cloud Native Computing Foundation). קוברנטס פותח במקור על ידי גוגל והוצג לראשונה על ידיה בשנת 2014. מאז, הוא זכה לפופולאריות לא קטנה. תוכלו לקרוא עוד על השירות k8s באתר של חברת GNS, אשר עוסקת בין השאר בכך. כרקע לכל זאת, זהו הסבר תמציתי של כמה מושגים שהזכרנו:

מכונה וירטואלית

זה הוא סוג של סביבה וירטואלית, כולל מערכת הפעלה, אשר מותקנת על גבי שרת פיזי.

קונטיינר

"מכונה וירטואלית" שמיוחדת בכך, שהיא לא כוללת מערכת הפעלה. תודות לכך מדובר באלמנט קל משקל, דבר שמקל על העברה בין שרתים, חוסך במשאבים ומספק יתרונות נוספים.

Orchestrator

מאפשר לפרוס ולנהל יישומים על קונטיינרים.

 

 

קוד פתוח

המונח קוד פתוח כמובן מוכר וותיק מאוד. רק נזכיר בקצרה בהקשר זה, שיש לא מעט יתרונות לעובדה, שקוברנטס (וכלים רבים אחרים) הוא בקוד פתוח. מבחינת עסקים, זה אומר למשל שהם לא כבולים לספק מסחרי ספציפי. כמו כן, ישנם אנשים רבים אשר עוברים על הקוד של הכלי, מזהים באגים, מתקנים ומשפרים בהתמדה את המוצר. כל זאת גלוי לציבור ואף פתוח להתאמות אישיות, מצד מי שמשתמשים במוצר הקוד הפתוח.

תועלות לעסקים

שימוש בקוברנטס, עשוי לספק לעסקים גדולים תועלות שונות, כולל

  • ייעול פריסת תוכנה – טיפול יעיל יותר בכל נושא הפיתוח ופריסת התוכנות.
  • חסכון במשאבים – חסכון במשאבי אנוש למטרות אלה, בתקציבים ובזמן יקר.
  • שיפור Time To Market – הגעה מהירה יותר לשוק.
  • גמישות בענן – שיפור היכולת להשתמש במחשוב ענן באופן גמיש.

בין העסקי לטכני

מי שמגיעים מצד הניהול העסקי של עסקים גדולים, עשויים למצוא את נושא הקוברנטס טכני מאוד ובצדק. לא דבר ש“מתחבר” בקלות לעולם המושגים העסקי. אם כי כפי שהראנו קודם, אכן יש לו תועלות עסקיות. לא מדובר על כלי טכני בלבד, שצריך לעניין רק מפתחים ודומיהם. כדאי לקחת לגביו בחשבון, גם את הנקודות הבאות:

פתרון פופולארי מאוד

קוברנטס מוכיח עצמו לאורך השנים, פשוט מעצם העובדה שהוא שורד בעולם הטכנולוגיה התחרותי והדינאמי.

היצע שירותים רחב

קוברנטס הוא חלק מהפלטפורמות והשירותים שמציעות חברות רבות, אם זה ענקיות בינלאומיות כגון IBM, אוראקל וחברת אמאזון או ספקים מקומיים כגון GNS.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות