2024-07-17 13:17

המובחרים ביותר: 5  תוכניות ומסלולים נחשקים של חיל המודיעין

התוכניות כמו גם מסלולי ההכשרה של חיל המודיעין נחשבים למבוקשים מאוד גם בקרב גברים וגם בקרב נשים, וזאת בשל היכולת להשתלב במסלולים מרתקים אשר מעניקים לחיילים את היכולת להשתלב גם בעתיד בתפקידים מבוקשים במשק. הביקוש לתפקידים בתחום המודיעין הוא גבוה מאוד. מהם המסלולים הכי נחשקים של חיל המודיעין אשר מכשיר את המובחרים ביותר בתחומם? להלן סקירה שכל צעיר או צעירה צריכים לקרוא, מתוך מטרה לפתח את הקריירה ואף ליצור שירות צבאי משמעותי.

מסלול שחקים

אחד מהמסלולים הכי מבוקשים ונחשקים של חיל המודיעין הוא מסלול שחקים. מדובר במסלול אשר מכשיר את דור העתיד של חיל המודיעין בהיבט של עיבוד כמו גם ניתוח של מידע באופן מעמיק לטובת יצירה של תמונת מצב עדכנית המשמשת את כוחות הביטחון כמו גם המודיעין. מדובר במסלול משולב הכולל שני מסלולים של לימודים לצד שבעה תתי מסלול, כאשר המיונים למסלול הזה מתקיימים לרוב בחודשים אוגוסט-אפריל. בוגרי התוכנית הזו יכולים להשתלב מיד לאחר סיום הפרק הצבאי במגוון רחב של תפקידים בכוחות המודיעין בצבא אבל גם באזרחות, ועל כן מדובר במסלול שזוכה לביקוש אדיר.

מת"ן

אחד מהמסלולים הבולטים של חיל המודיעין הוא מסלול מת"ן אשר כולל מחקר ופיתוח, כאשר במסגרת הקורס הזה הנמשך כ-4 חודשים משתלבים החיילים והחיילות בתפקידים שונים הכוללים שילוב של טכנולוגיות מתקדמות וכן פיתוח של מקורות. יחידת 8200 נחשבת נכון להיום ליחידה המבוקשת ביותר, ועדות לכך ניתן למצוא במספרים הולכים וגדלים של בוגרי התוכנית אשר הצליחו להקים חברות מצליחות ואף לנצל את הידע לטובת צרכי הצבא, גם לאחר השירות הצבאי.

פרויקט גאמ"א

פרויקט זה מתמקד בהכשרה של דור העתיד בתחום של פיתוח מערכות מודיעין מתקדמות לצד פיתוח של אמצעי הדרכה, כאשר פרויקט זה עומד בליבת העשייה הביטחונית והמודיעינית של כוחות המודיעין בעקבות ידע נרחב אותו מקבלים במסגרת הפרויקט הזה, כחלק מפיתוח חומרה אשר נחשב בפני עצמו לתחום מבוקש מאוד גם באזרחות. בוגרי המסלול משובצים במגוון רחב של תפקידים בבסיסים פתוחים כמו גם סגורים ולרוב מתחייבים לשירות קבע הנמשך כשנתיים נוספות.

 

 

תב"ל

מסלול ההכשרה תב"ל הוא קורס המכשיר בוגרים ובוגרות בתחום של הפקה ועיבוד של מידע מודיעיני, לצד ניתוח מעמיק אשר נועד לסייע לכוחות הביטחון כמו גם כוחות המודיעין. ביחס לקורסים אחרים בחיל הזה, קורס זה הוא קצר יחסית ונמשך כחודשיים בלבד, לאחריו משתלבים הבוגרים בתפקידים של פיתוח והפקה בבסיסים פתוחים וכן סגורים.

אופק

לאור ההבנה כי נוצרו פערים משמעותיים בידיעת השפה העברית, החלו בצבא להכשיר עוד לפני הגיוס תלמידים ותלמידות במסגרת של מסלול אופק. המסלול מתמקד בהכשרה של קבוצה מצומצמת שגילו במבחנים יכולות איכותיות, כל זאת מתוך מטרה ללמד אותם את השפה הערבית ברמה הקרובה ביותר לרמה של שפת אם. בהמשך בוגרי התוכנית משתלבים במגוון תפקידים בחייל, כולל ביחידות מובחרות כמו 8200 אשר נחשבת ליחידה יוקרתית מאוד בתוך חיל המודיעין.

לסיכום

חיל המודיעין מציע שורה ארוכה של הכשרות מקצועיות במגוון רחב תחומים שנועדו להכשיר את דור העתיד של מדינת ישראל  לעיסוק בתחומים רגישים ובעלי חשיבות לאומית. שימו לב כי המסלולים אותם הצגנו לכם כאן אינם פתוחים לכולם אלא כוללים מבחני הסמכה ולעיתים משלבים גם תהליך איתור ארוך, אולם אין ספק כי הוא מהווה הזדמנות מצוינת בעבור צעירים וצעירות להשתלב במסלול מבוקש גם בהיבט הצבאי אבל גם בהיבט האזרחי.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות