2024-03-22 07:09

מתמודדים עם המחלה – ביחד: ארגון לתת תקווה פועל למען ילדים חולים ובני משפחותיהם

התמודדות עם מחלה בעבור ילדים ובני נוער היא התמודדות מאתגרת בכל החזיתות, גם הפיזי וגם הנפשי. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות ארגון לתת תקווה אשר פועל למענם ובשבילם, וזאת במסגרת של פעילות ענפה המתבצעת על ידי מערך של מתנדבים. מדובר בעמותה מוערכת שמצליחה מאז שנת 2015 לסייע לילדים להתמודד עם המחלה במסגרת של מעטפת מצד מתנדבים מסורים, הפועלים מתוך ערך הנתינה והערבות. מה צריך לדעת אודות הפעילות? להלן הפרטים.

חיבור עמוק ואמיתי בין המתנדבים לבין הילדים

אחד מהאלמנטים הייחודים של עמותת לתת תקווה מתרחש על רקע של קשר הדוק המתבצע בין המתנדבים לבין הילדים חולים. למעשה, המתנדבים מבינים את החשיבות של מתן תמיכה רגשית, בייחוד על רקע הנסיבות הלא פשוטות המתרחשות על רקע של אשפוז בבית חולים. על כן, המתנדבים של עמותת לתת תקווה שומרים על קשר עם הילדים ומשפחותיהם ומציעים הדרכה ותמיכה בעת הצורך. הם דואגים לבדוק עם הילדים באופן קבוע, כדי לראות מה הם צריכים, ולספק את כל הסיוע הדרוש, החל מתמיכה רגשית ועד למתן של מתנות או הפקה של ימי כיף, לטובת קבלת הפוגה מהטיפולים. קשר מתמשך זה חיוני כדי לסייע לילדים ובני נוער חולים להרגיש מחוברים לקהילה ולספק להם את התמיכה להם כדי לעודד את תהליך ההחלמה. המסירות של המתנדבים לשמירה על קשר היא עדות חותכת להשפעה החיובית שיש לעמותה על ילדים חולים, כמו גם על המחויבות לשיפור חייהם של ילדים חולים, במסגרת של חיבוק עמוק ואמיתי, בהתאמה אישית לצרכים של כל ילד.

תומכים בצוותים הרפואיים

הצוותים הרפואיים שמסייעים לתהליך הריפוי של הילדים זקוקים גם הם לקבלת תמיכה וסיוע, ובשל כך הפעילים של עמותת לתת תקווה רואים בתמיכה באנשי הצוות הרפואי כחלק בלתי נפרד מהפעילות למען הילדים ובני המשפחה. כחלק ממחויבותה לתמיכה בצוותים הרפואיים במחלקות הילדים והחולים, עמותת לתת תקווה מארגנת פעילויות ייחודיות להעשרתם, וכן לטובת מתן של תמיכה וגאווה בעבודתם המסורה למען הילדים. ערבי הצדעה שאותם מקדמים בעמותה נועדו בשביל להוקיר את המסירות והעבודה הקשה של הצוות הרפואי. ערבים אלה מספקים הזדמנות להביע הערכה למאמצים הבלתי נלאים של הצוות הרפואי בטיפול בילדים ובני נוער חולים. הפעילויות הייחודיות שמארגנת לתת תקווה ממחישות את מחויבות העמותה לתמיכה בצוותים הרפואיים, ואת ההכרה בתפקיד המכריע שהם ממלאים בתהליך ההחלמה של ילדים ובני נוער חולים.

 

 

מפעל הגשת החלומות

מפעל הגשמת החלומות של עמותת לתת תקווה הוא בעל משמעות בעבור כל ילד בישראל. מדובר בתהליך שבמסגרתו המתנדבים של העמותה פונים לילדים ולבני המשפחה, ומקבלים מהם בקשות לגבי הגשמת חלומות – החל ממילוי תפקיד של כבאי ליום אחד ועד למפגש עם מובילי דעת קהל. בשנים האחרונות הצליחו בעמותה להגשים מאות חלומות של ילדים, ובכך להעניק להם את החיזוק לו הם זקוקים, כחלק ממעטפת של מתנדבים הפועלים מתוך ערך של נתינה.

לסיכום

הפעילות של עמותת לתת תקווה היא פעילות מרגשת המתרחשת בכל מחלקות בתי החולים ברחבי הארץ, תוך שימת דגש על מענה הוליסטי בעבור הילדים, הרופאים וכמובן המשפחות שנאלצות להתמודד עם מציאות לא פשוטה, בעקבות אשפוז של הילד בבית החולים. כמי שרואים בערך הנתינה וערבות הדדית כחלק בלתי נפרד מהפעילות, אין ספק כי עמותת לתת תקווה היא עמותה שמצליחה לרגש, גם שנים רבות לאחר שהוקמה.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות