2024-07-17 18:07

על מערכת סולארית ביתית כבר שמעתם? כל מה שחשוב לדעת במקום אחד

אם בא לכם לעצור את התלות בחברת החשמל ולחסוך לא מעט כסף, אתם צריכים לקרוא את המאמר הבא. מה זה מערכת סולארית ולמה כדאי לכם להתקין אותה על הגג? כל התשובות.

מה זה מערכת סולארית?

מערכת סולארית היא מערכת מתקדמת שבאמצעותה ניתן להשתמש באנרגיה של השמש על מנת להפיק חשמל. המערכת הזו בנויה מפנלים סולאריים שמותקנים על הגג של הבית ומממיר מיוחד שתפקידו להמיר את האנרגיה הזו לאנרגיה חשמלית. בתוך כך, אם תתקינו את המערכת הזו תהפכו ליצרני חשמל עצמאיים של ממש ותוכלו להשתמש בחשמל הזה לצריכה הביתית שלכם. את עודף החשמל שתייצרו אתם למעשה מוכרים לחברת החשמל ומקבלים עליה זיכוי בחשבון החשמל. כאן תוכלו למצוא מידע מלא על המערכת הזו, מערכת שיש לה מגוון רחב של יתרונות שעליהם נדבר מיד.

מה היתרונות של המערכת הסולארית?

היתרון הראשון בא לידי ביטוי בכך שאתם חוסכים לא מעט כסף. כפי שציינו, אתם לא זקוקים יותר לחברת החשמל על מנת להפיק את החשמל לצריכה הביתית שלכם. זה כמובן יחסוך לכם לא מעט כסף בהסתכלות שנתית ומדובר ביתרון משמעותי מאד. במיוחד בעידן הנוכחי שמחירי החשמל רק עולים ועולים, סביר להניח שתראו את ההבדלים כבר בטווח המידי.

בנוסף, מעבר לעובדה שתוכלו לחסוך כסף באמצעות המערכת הזו, תוכלו גם להרוויח לא מעט כסף. כפי שציינו, את עודף החשמל שתייצרו אתם למעשה מוכרים לחברת החשמל. חברת החשמל תזרים את החשמל הזה היישר לרשת החשמל הארצית ותבצע עבורכם החזר כפסי. אם תדעו לנצל את המערכת הזו כמו שצריך תוכלו לעשות ממנה תשואה יפה מאד.

כמו כן חשוב לציין שייצור חשמל באמצעות מערכת סולארית נחשב לירוק ולידידותי, זאת בניגוד לדרך שבה מפיקים את החשמל בחברת החשמל. בתוך כך, מעבר ליתרונות הברורים שלה, אתם גם לוקחים חלק בייתור חשמל ירוק ובתרומה לאיכות הסביבה.

 

 

מה הדרישות להתקנת מערכת סולארית?

לפני הכל חשוב לציין שאם אתם מתכוונים להתקין מערכת סולארית קטנה על 50 קילוואט אתם לא צריכים להוציא היתר בנייה. יחד עם זאת, לבית שעליו מתקינים את המערכת חייב להיות טופס ארבע ואישור בנייה. אז אילו אישורים כן תצרכו להשיג? תצטרכו להציג מדידה מעודכנת של הגג מחצי השנה האחרונה. בנוסף, תצטרכו לקבל אישור מטעם מהנדס קונסטרוקציה ומהנדס חשמל שהמבנה אכן מתאים להתקנת מערכת כזו.

אם הגג הוא שטוח, תצטרכו להשיג אישור מטעם מועצת התכנון והבנייה, מהנדס קונסטרוקציה ועוד אישורים נוספים שמעידים על התאמת המערכת לגג. יש סיכוי שתצטרכו להציג גם אישור משלים כמו דוח קרינה למשל, תוכלו לברר זאת עם וועדת הבנייה.

איך תדעו שהגג שלכם מתאים להתקנת מערכת סולארית?

התנאי הראשון להתקנת מערכת סולארית הוא שהגג שלכם יהיה בשטח של 60 מ"ר מינימום. בנוסף, הוא צריך להיות נקי מכל אלמנט שעשוי להפריע להתקנה או אלמנטים שגורמים להצללה מיותרת. בנוסף, על הגג לפנות לגיוון דרום על מנת שהמערכת תהיה אפקטיבית ובשיפוע של כ-20 מעלות לייצור מקסימלי של חשמל.

מה ההשקעה הראשונית והאם מחזירים אותה?

ההשקעה הראשונית בהתקנה של המערכת יכולה להגיע לסכומים של כמה עשות שקלים. יחד עם זאת, אל תשכחו שחברת החשמל מבטיחה לקנות מכם את החשמל למשך 25 שנה, מה שאומר שבטווח הארוך אתם בהחלט מחזירים את ההשקעה ואפילו מעבר לכך.

לסיכום

אם אתם רוצים לבטל את התלות בחברת החשמל ולהרוויח כסף על הדרך, אתם צריכים לשקול בחיוב התקנה של מערכת סולארית על הגג של הבית.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות