2024-05-25 14:35

איך בוחרים חברת שליחויות טובה? המדריך לבעל העסק המבולבל

בעידן שבו הצרכנים מבקשים לבצע את הרכישות שלהם דרך חנויות מקוונות, בעלי עסקים נדרשים להקים במהירות ובעיליות מערך משלוחים אשר מאפשר להעביר את החבילה עד לבית הלקוח, גם כאשר מדובר באזורים מרוחקים. מאחר ושירות משלוחים הפך לאחד מהשירותים המבוקשים ביותר, התחרות בתחום היא עזה וישנן לא מעט חברות קטנות, בינוניות וגדולות המציעות את השירות. כיצד תוכלו לבחור את חברת השליחויות הטובה ביותר בעבור העסק? להלן מספר טיפים שיסייעו לכם בתהליך.

קבלת המלצות

דרך מצוינת לאתר חברת שליחויות טובה ומקצועית יכול להתבצע באמצעות קבלת המלצות. שירות של משלוחים הפך לאחד מהשירותים המבוקשים ביותר בעבור כל בעל עסק, ועל כן זה הזמן לפנות לחברים ומכרים שמחזיקים בעסקים ויכולים להעיד מהניסיון שלהם לגבי רמת השירות, היחס האישי ועוד. ספק מומלץ שזוכה לביקורות מצוינות מצד בעלי עסקים היא חברת mydelivery המציעה לבעלי עסקים שירות משלוחים המתבצע בהתאמה אישית ועם שימת דגש על יחס אישי, כאשר באתר החברה תוכלו למצוא במידע מורחב אודות השירות לצד המלצות מצד בעלי עסקים שנעזרים בשירות של החברה, לטובת שירות משלוחים לעסק.

זמן אספקה

אלמנט חשוב שעליו יש לשים את הדגש בתהליך הבחירה הוא זמן האספקה. בעידן שבו הצורך לקבל את המשלוח במהירות הופך לסוג של סטנדרט שבו אתם כבעלי עסקים נדרשים לעמוד בו, בדקו היטב כי החברה עמה אתם מעוניינים לחתום על הסכם יכולה ומסוגלת לספק את המשלוח במהירות – החל משירות VIP הכולל שליחות המתבצעת מהיום להיום ועד שליחות המתבצעת בפרק זמן של עד שלושה-חמישה ימי עסקים בלבד.

 

 

מעקב דיגיטלי

חשוב מאוד לוודא כי חברת השליחויות מספקת מענה המגיע לידי ביטוי גם באמצעות טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לבחון בזמן אמת היכן נמצאת החבילה. מדובר באלמנט חשוב מאחר ובמידה והחבילה מתעכבת והלקוח דורש לדעת היכן היא, תוכלו להיעזר במערכת הזו בשביל לבדוק ובהתאם לכך גם להחזיר תשובה. מערכות אלו הן סטנדרט בלתי נפרד משירותי המשלוחים, ובשל כך צריך להקפיד ולבחון את הפרמטר הזה כאשר בוחרים בחברה.

בדיקת תעריפים

תעריפי המחירים בין החברות הוא בעל השפעה על היכולת שלכם להשקיע את הכסף בחוכמה, מאחר ובאמצעות השוואת מחירים ניתן לבחון את התעריף אותו קובעת כל חברה ובהתאם לכך לבחור בתעריף התואם את מסגרת התקציב אותה בחרתם להקציב לטובת קבלת השירות. שימו לב כי התעריף נקבע בהתאם למספר פרמטרים כמו למשל זמינות של השליחים לביצוע של משלוחים במקומות מרוחקים, זמן המשלוח ועוד. על כן, קראו היטב את החוזה אותו אתם מקבלים ובדקו את התעריפים כך שהם יתאימו למסגרת התקציב שלכם.

יחס אישי

מאחר ומדובר בחוזה התקשרות לטווח הרחוק, מומלץ לקבוע פגישה פרונטלית עם נציגי החברה, כל זאת מתוך מטרה לבחון את היחס אותו אתם מקבלים ולבנות מערכת יחסים אשר תאפשר לכם להיות בטוחים כי המערך של המשלוחים מתבצע על הצד הטוב ביותר. יחס אישי שמגיע לידי ביטוי בהתאמה לצרכים של העסק (בהתאם לגודלו ולנפח הפעילות) כמו גם שקיפות מלאה מהווה את הבסיס לקבלת החלטות נכונה אשר תניב בעבור שני הצדדים הצלחה.

לסיכום

קבלת החלטה לגבי חברת שליחויות היא החלטה מורכבת למדי, בייחוד בשל התחרות העזה כמו גם השחקנים הרבים שנכנסו לענף בשנים האחרונות. עברו היטב על הטיפים אותם הצגנו לכם בסקירה הזו, ובכך תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים מענה שיגיע לידי ביטוי בשירות משלוחים המתבצע ברמה הגבוהה ביותר.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות