2024-07-17 23:07

נכנסתם לבידוד? זה לא הזמן לוותר לעצמכם – ממשיכים להתאמן עם אימון בבידוד!

מאז פרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020 נכנסו עשרות אלפי ישראלים לבידוד, וזאת בעקבות חשיפה לחולה מאומת או כתוצאה מהידבקות בנגיף. למרות שמהגפה נמצאת במגמת דעיכה, יש לא מעט ישראלים שמוצאים את עצמם בבידוד ובהתאם לכך נפגמת באופן משמעותי היכולת להתמיד באימוני כושר המתבצעים בחדר כושר או באוויר הפתוח. אם גם אתם נכנסתם לבידוד, חשוב להזכיר לעצמכם כי אתם בהחלט מסוגלים לשמור על שגרת האימונים, וזאת על ידי אימון המתבצע בבית. כיצד תוכלו להמשיך להתאמן בבידוד? אנחנו כאן עם כל הטיפים.

צפייה בסרטוני כושר

בשנים האחרונות  ובייחוד מאז פרוץ המגפה ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר מתאמנים מתחילים להתאמן בבית, וזאת באמצעות שילוב של צפייה בסרטוני כושר ברשתות החברתיות כמו אינטסגרם או דרך הפלטפורמה של יוטיוב. מדובר בסרטונים שמתאימים לכל הרמות ולכל הגילאים. יש לנו כמה עצות שימושיות בנושא אימון בבידוד בהן תוכלו להיעזר, כל זאת לטובת שמירה על כושר גופני שיכול להתבצע גם באמצעות צפייה בסרטונים של מיטב המאמנים.

השתתפות בשיעורים מקוונים

הפלטפורמה של זום הפכה לפלטפורמה מרכזית מאוד בזמן מגפת הקורונה ועד לימים אלו ממש. מגוון גדול של מדריכי כושר כמו גם מאמנים החליטו ליישר קו וליצור שיעורים בזום המותאמים לקהל המתאמנים, כולל יכולת להכווין בזמן אמת ואף להוביל ליצירה של שגרה ספורטיבית מהנה, גם כאשר היא מתבצעת בבית. יחד עם זאת, אם אתם סובלים מתופעה של לונג קוביד או חשים שלא בטוב, עצרו מיד את האימון והתייעצו עם הרופא לגבי המשך תדירות האימונים.

 

 

רכישה של אביזרי כושר

חלק בלתי נפרד מאימון אפקטיבי בבית חייב להתבצע באמצעות מכשירי כושר ביתיים. כיום ניתן לבצע רכישה של מכשירי כושר כמו למשל הליכון, רצועות, מזרנים ועוד במחיר מצוין ואפילו מבלי לצאת מהבית, וזאת על ידי הזמנה דרך חברה מוכרת המתמחה בתחום. באמצעות הציוד שרכשתם תוכלו לא רק להיכנס לכושר אלא גם לשפר את היכולת שלכם לשמור על שיווי המשקל, כל זאת באמצעות אביזרים שתומכים בכם ומאפשרים לכם להגשים את המטרות הספורטיביות שלכם.

בניית תוכנית לכל ימי השבוע

בשביל לנצל את המרחב הביתי לשמירה על כושר, חשוב להיות מתוכננים לגבי היעדים שלכם ולהציב אותם באופן מדורג כך שניתן יהיה להשיג בסופו של דבר את המטרות. עדיף לגוון את האימונים ואף להתייעץ עם מאמן כושר מוסמך שיבנה בעבורכם תוכנית כושר פרטנית לכל ימי הבידוד, בהתאם לסרגל המאמצים האישי שלכם.

הקפדה על מתיחות וחימום

אחת הטעויות הבולטות שרבים מבצעים בתהליך של אימון ביתי ובייחוד בזמן בידוד הוא מעבר מהיר לתרגילים, מבלי לנוח או להקפיד על מתיחות וחימום עוד לפני. לכן, לפני תחילת האימון חשוב מאוד להקפיד על מתיחות כמו גם חימום  וכן להיעזר בשעון דופק שיכול לסייע לכם לבדוק את המדדים שלכם בזמן אמת, כחלק מאימון בטוח אך גם אפקטיבי לטווח הרחוק.

לסיכום

כניסה לבידוד איננה מחייבת הפסקת פעילות ורביצה על הספה לכל אורך היום. אפשר ואף רצוי לנצל את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, מתוך מטרה להוביל ליצירה ניצול המרחב הביתי לטובת פעילות גופנית אפקטיבית שגם תאפשר לכם להוביל את עצמכם לשיאים שעוד לא הכרתם. יחד עם זאת, אם אתם חולים בקורונה או חשים שלא בטוב, נדרש להתייעץ עם הרופא המטפל בשביל לקבוע האם אכן יש מקום להמשיך באימון או לחדול עד להחלמה.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות