2024-06-17 01:17

מדירה, דרך רכב ועד לבעלי חיים – למה כל כך חשוב לעשות ביטוחים?

אנשים עובדים קשה כל החיים, אך לא עוצרים לוודא שהם שומרים על ההון שנצבר. אנשים מוכנים לרכוש רכב יקר בכמה עשרות אלפי שקלים, אך לא פעם בוחרים לחסוך מבחינת ביטוח. אנשים מגדלים בעל חיים שהפך להיות חלק מהמשפחה, אך בעוד שעבורם הם רוכשים ביטוח בריאות מקיף מבלי לחשוב פעמיים, עבור החיה הם הרבה יותר שאננים, עד שמגיע מצב רפואי שמצריך הוצאה כבדה. אנשים שמים את כל הכסף שקיים (ואת הכסף שלא קיים) על רכישת דירה, אך לא עוצרים לוודא שערך הנכס יישמר גם אם יהיה קצר שיוביל לשריפה. הגיע הזמן להבין אלו ביטוחים נחוצים, הגיע הזמן להבין שביטוח אינו הימור, אלא השקעה נבונה שיום אחד עשויה להציל אותכם מלחזור כמה שנים אחורה מבחינה כלכלית. אם כן אלו יתרונות מציעים שלל ביטוחים ומה הם בדרך כלל מכסים? ניגשנו לעשות סדר!

ביטוח משכנתא אינו ביטוח דירה

אין ספק שלא נרכוש ביטוח עבור כל דבר אפשרי, אך יש אלמנטים שבהחלט חיוני וכלכלי לבטח, כמו למשל ביטוח דירות יוקרה. פה אנשים עשויים לטעון שכאשר הם לקחו משכנתא הם כבר ביטחו את הדירה, כך שאין טעם בביטוח כפול. האומנם? שימו לב שאם קיים ברקע ביטוח מבנה מטעם ביטוח משכנתא, הוא אינו כולל ביטוח תכולה. מעבר לכך, ביטוח מבנה מטעם ביטוח משכנתא מעניק כיסוי רק עד לגובה של ההלוואה שנלקחה, משמע הוא אינו מכסה את סך ערך נכס. עוד נציין לגבי החשיבות של ביטוח דירה, שהוא אינו מכסה רק מקרים שנוגעים לנזקי טבע, אלא גם מקרים הרבה יותר שכיחים, כגון הרס משמעותי שנגרם בשל פיצוץ בצנרת, התלקחות של תנור וכדומה. כאן אנו מבקשים לחדד שכיום תחום הביטוחים מאוד משוכלל, כך שניתן להתאים כל ביטוח לשורה של צרכים ודגשים אישיים, משמע כל עוד פועלים נכון אין דבר כזה ביטוח מיותר.

 

 

3 דוגמאות שיגרמו לכם להתחיל לחפש ביטוח

  • ביטוח חיות – יש לכם כלב בריא ונמרץ שנחשב צעיר ומזן שלא נוטה לחלות, ולכן עד היום לא טרחתם לבטח אותו? מספיק שכלב אחר ייפצע אותו קשות או שתתגלה אצלו מחלה שתצריך לעבור עירוי דם, כדי שפתאום תבינו כיצד הוצאה של 200 ש"ח בחודש על אוכל, תופחת לממדים של אלפי שקלים לא מתוכננים, מחיר שעשוי להתגלות כהרבה יותר יקר לעומת פוליסה חודשית.
  • ביטוח מקיף וצד ג' – יש לכם רכב שלא שווה יותר מדי, כך שלא טורחים לבטח אותו? מספיק שמחר תעברו תאונה שתצריך להחליף 2 דלתות ובמקביל לשלם פיצויים לרכב יוקרה שהרסתם לו את השמשה, כדי שתעמדו מול הוצאות של עשרות אלפי שקלים. לא היה עדיף לו מראש הייתם מכוסים?
  • ביטוח תכולה – בדיוק סיימתם לבנות בית, כך שמחשבה על ביטוח תכולה נתפסת כמותרות? ובכן אם רק תעיינו בנתוני הפריצות, תבינו שגם הדירה שלכם חשופה לפריצה שבעקבותיה עשויים להיגנב כלי כסף, תכשיטים, מסמכים חשובים וכדומה. רוצים ללכת לישון בלילה רגועים? זה הזמן למצוא ביטוח תכולה שעונה על שורה של דגשים אישיים, ושברגע האמת יימנע מכם להפסיד סכומים משמעותיים.

ביטוחים מקצועיים לצד ביטוחים אישיים

מעבר למגוון ביטוחים שחכם מבחינתכם לרכוש כאנשים פרטיים, גם יש ביטוחים שיהיה זה אחראי מבחינתכם לרכוש כאנשי מקצוע. מכאן שלצד ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח חיות וביטוח משכנתא, גם קיים ביטוח קבלנים, ביטוח סייבר, ביטוח משאיות, ביטוח כלים תפעוליים וכדומה.

לסיכום,

אז נכון שלא נבטח כל דבר, אך יש להבין באיזה אפיק ניתן לאבד סכומים משמעותיים, רק כי לא היינו מבוטחים. חבל לכם על ההוצאה? כל עוד נעזרים בחתם ביטוח מקצועי שמחפש עבורכם את הביטוח המתאים ביותר בהתאם לשורה של דגשים אישיים, אתם לא רק מכוסים, אלא גם יוצאים מורווחים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות