2024-07-17 21:52

מחזקים את הערבות ההדדית בישראל: הכירו את פועלה של עמותת מרכז גרנות

אחד הדברים שעליהם מושתתת חברה תקינה זו ערבות הדדית בין האזרחים. כיום מדובר בבעיה גדולה מאי פעם, מאחר ובגלל הקונפליקטים השונים שאנשים שרויים בהם – כל אחד מתמקד בצרכים שלו עצמו ולא בטובת הכלל. עם זאת, לא כל האנשים מרוצים מהמצב הנוכחי, והם פועלים כדי לשנות אותו ולקדם את הערבות ההדדית. בין העמותות האלה ניתן למצוא את עמותת מרכז גרנות, לה יש פעילות ענפה במגוון תחומים.

קידום תקשורת מקרבת

בעמותת מרכז גרנות מקיימים פעילויות וסדנאות שונות לצורך קידום יחסים ותקשורת חיוביים בין קבוצות שונות באוכלוסייה ובין האדם לזולתו. שיפור התקשורת בין אנשים שונים הוא חיוני ממספר סיבות. כשמצליחים לנהל תקשורת יעילה וחיובית, אנשים יכולים להבין טוב יותר את נקודות המבט, האמונות והחוויות של האחר. דבר זה יכול להוביל לסובלנות וקבלת האחר, ולצמצם קונפליקטים ואי הבנות. תקשורת בריאה יכולה גם לקדם שיתופי פעולה בין חלקים שונים בחברה. כאשר אנשים מסוגלים לתקשר בצורה ברורה, גלויה וכנה- הם יכולים לעבוד יחד בצורה אפקטיבית יותר וכך להשיג מטרות משותפות.

לעמותת גרנות חשובה ההרמוניה חברתית שנובעת מתקשורת. רק כך יכולה להיווצר חברה מגובשת ומאוחדת יותר, שבה אנשים מרקעים שונים יכולים לחיות ולעבוד ביחד בשלום- לרווחת כולם.

 

 

אחריות חברתית

למרכז גרנות חטיבה שמתמקדת בתחום האחריות החברתית, והיא מעניקה אותות הוקרה שונים לאנשים או ארגונים שתורמים לקהילה ומקדמים את המעורבות החברתית בישראל. באמצעות מתן אותות הוקרה אלה אפשר לשפר את המעורבות החברתית בקהילה. הכרה במאמצים של אנשים להתנדב למען מטרות חברתיות יכולה לעודד יותר אנשים להיות מעורבים ולעשות שינוי בקהילות שלהם. זה מעורר השראה ויכול לייצר שינוי פנימי. כאשר אנשים מרקע וקהילות שונות זוכים להכרה על תרומתם, זה יכול גם ליצור תחושת אחווה ולקדם שיתופי פעולה. דבר זה גם משפר את תחושת השייכות, מאחר וכשמקבלים אות הוקרה אנשים יכולים להרגיש מוערכים.

עוד סיבה למתן אותות הוקרה היא שזאת דרך להפיץ מודעות לערכים של העמותה ולעמותה עצמה. כאשר אנשים מקבלים אות זה, זה יכול לעורר שיחה ולעודד אחרים להיות מעורבים ולייצר שינוי אצל עצמם ובעולם.

סיוע במקרים מיוחדים

לצערנו הרב, יש משפחות רבות ואנשים יחידים שנקלעים למצבים לא פשוטים, אם מבחינה כלכלית, בריאותית או נפשית. זה יכול לקרות בעקבות אירוע קשה כמו אבחון מחלה וחוסר יכולת לממן טיפול בה, או תהליך של שנים ומצב שאנשים לא מצליחים להיחלץ ממנו. עמותת מרכז גרנות משתדלת לעזור לאנשים אלה בדרכים שונות, בין אם על ידי איסוף תרומות, ליווי מקצועי, מתן פתרונות זמניים למקרי חירום ועוד. לעמותה מתנדבים שמתמחים בתחום זה והם זמינים להציע עזרה לכל אדם שפונה אליהם, אם באופן ישיר או דרך צד שלישי.

לסיכום

העמותה הוקמה על ידי ד״ר צביה גרנות, שהרגישה שבמדינה השסע החברתי גדול מדי וחייבים לעשות שינוי נרחב בכדי שאנשים יוכלו לחיות באושר וברווחה. על כן העמותה מקדמת ערכים של עזרה, סולידריות, אמפטיה ושוויון. מטרתה של העמותה לחבר בין אנשים, וזאת באמצעות פעילויות שונות בתחומים עליהם פירטנו ובתחומים נוספים. לעמותה יש מערך מתנדבים בחטיבות השונות שתורם מזמנו הפנוי ומכוחו בכדי לעזור ולקדם את ערכי העמותה. העמותה מקבלת תרומות ותמיד שמחה לגייס מתנדבים חדשים, על כן מומלץ לפנות אליה אם אתם מרגישים שאתם מאמינים בערכים הללו ואתם רוצים גם כן ליצור שינוי חברתי בקהילה.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות