2024-05-23 13:35

פועלים לשיפור חייהם של אלפי חולים בישראל: הכול על עמותת עזר מציון

גישה לציוד רפואי מתאים, דרכי הגעה נוחות לטיפולים ותזונה מספקת גם בימים עמוסים – כל אלו הם מרכיבים חיוניים של טיפול רפואי מקיף ותמיכה בחולים ובני המשפחות שלהם. מטופלים רבים מתמודדים עם אתגרים משמעותיים, שפוגעים ביכולתם לקבל את הטיפול הדרוש להם, ועל כן קיימות עמותות שמנסות להקל עליהם. אחת מהעמותות שעושות זאת במסירות כבר עשרות שנים היא עמותת עזר מציון, שמסייעת בהשכרת ציוד רפואי, הסעות, אספקת מזון ופעולות נוספות שמשפרות את חייהם של המטופלים. אז מה התפקיד של עמותה זו ומה היא עושה?

השאלת והשכרת ציוד רפואי

הזמינות של ציוד רפואי היא דבר הכרחי לצורך שיקום והחלמה של מטופלים ופיתוח העצמאות שלהם. עם זאת, רכישה של ציוד יקר עלולה להיות מכבידה כלכלית עבור אנשים ומשפחות, בטח כשיוצא כסף רב על הטיפולים עצמם. לכן עמותת עזר מציון מסייעת בקבלת ציוד רפואי. באמצעות מציאת תרומות או ציוד להשכרה במחיר סביר- מטופלים יכולים לקבל גישה למכשירים הכרחיים שונים כגון כסאות גלגלים, מיטות בית חולים, ציוד חמצן ביתי ועוד. שירות זה של עמותת עזר מציון עוזר לשפר את הניידות, הנוחות ורווחתם של המטופלים ומאפשר להם לנהל חיים טובים יותר.

סיוע בהסעות והובלת ציוד רפואי

חולים רבים נדרשים להגיע למקומות שונים, אם זה לצורך טיפולים או לחיי היומיום שלהם, אך אין זה פשוט בהתמודדות עם מצבים רפואיים. עמותת עזר מציון מסייעת בהסעות ובכך עוזרת לגשר על הפער הזה ומבטיחה למטופלים גישה לפגישות רפואיות חיוניות וטיפולים. נהגים מתנדבים ושירותי הסעות מאורגנות יכולים להציע לאנשים דרך אמינה ונגישה להגיע לאן שהם צריכים ובזמן שהם צריכים. תמיכה זו לא רק משפרת את ההתמדה בטיפולים אלא גם מפחיתה מתח ומשפרת את חייהם של החולים והמשפחות שלהם.

 

 

מערך אספקת מזון

עוד אחד מהדברים שעמותת עזר מציון מציעה הוא אספקת מזון. תזונה נאותה ממלאת תפקיד חשוב בתמיכה בתהליכי ריפוי וגם ברווחה הכללית של מטופלים שונים. אבל אנשים אלה לא תמיד מצליחים להזין את עצמם כראוי, אם זה בגלל אילוצים כלכליים או מגבלות פיזיות. עמותת עזר מציון מכירה בצורך החשוב הזה ומעניקה אפשרויות מזון בריאות לחולים ובני משפחותיהם. באמצעות שליחת ארוחות חמות הם יכולים לעזור למטופלים לשמור על אורח חיים מיטבי.

עזרה בתיאום שירותים וטיפולים רפואיים

עמותת עזר מציון עוזרת גם בתיאום של שירותים וטיפולים שונים. העמותה יכולה לפעול כגוף שמרכז את כלל התמיכה בחולים ולחבר ביניהם לבין המשאבים המתאימים להם כך שהצרכים שלהם ייענו באופן המקיף ביותר.

תמיכה נוספת

בנוסף לסיוע המעשי שהעמותה מעניקה, עמותת עזר מציון משתדלת גם להעצים את המטופלים באמצעות מתן תמיכה רגשית וסיפוק של פעילויות פנאי כאלה ואחרות. באמצעות סדנאות, מפגשים והמרכזים שהעמותה מפעילה מטופלים יכולים ליהנות יותר מחיי היומיום שלהם ולהרגיש טוב יותר. דבר זה כמובן עוזר לטיפולים שלהם להשפיע בצורה מוצלחת ביותר.

לסיכום – על פעילותה הענפה של עמותת עזר מציון

עמותת עזר מציון פועלת כבר מספר עשורים כאחת מהעמותות שהכי עוזרות למטופלים, קשישים, נזקקים ומשפחותיהם. העמותה מפעילה תוכניות בכ-30 ערים בכל רחבי הארץ ועד היום הצליחה לעזור למאות אלפי אנשים בהתמודדות עם מצבם. קיימות מספר מחלקות שונות שכל אחת מהן מתקדמת בתחום אחר שיכול לסייע לחייהם של החולים השונים. אתם מוזמנים להצטרף גם כן אל העמותה ולהתנדב או לתרום לה. כך תוכלו לדעת שהתרומה שלכם מגיעה ישירות אל אנשים שצריכים זאת.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות