2024-05-25 14:03

הקמתם עמותה? עכשיו הגיע השלב לקבל ייעוץ לעמותות

הקמת עמותה מהווה הגשמת חלום ודרך מצוינת להעביר הלאה את הערכים שלכם, וזאת בדמות של ניהול עמותה משגשגת שרק הולכת ומתפתחת ובהתאם לכך מאפשרת להוביל ליצירה של שינוי ממשי – בכל תחום. אם בחרתם להקים עמותה, השלב הבא הוא לקבל ייעוץ מקצועי אשר יאפשר לכם לבנות תוכנית אסטרטגית ממוקדת לטובת ניהול מוצלח. מדוע ייעוץ הוא חיוני בעבור כל עמותה? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

ייעוץ לעמותות – כל מה שצריך לדעת

על מנת להגדיר את אסטרטגית הפיתוח של העמותה, נדרש לפנות לחברה מקצועית אשר מתמחה בתחום של ייעוץ לעמותות. למעשה, ייעוץ לעמותות הוא שלב קריטי בתהליך של גיוס תרומות – בין אם מדובר בתרומות פרטיות, מקרנות גיוס או במסגרת של קמפיין מימון המונים. ניהול מערך הגיוס לצד היכולת להוביל לצמיחה של העמותה מחייבת קבלת ייעוץ פרטני המתבצע בהתאם לצרכים של העמותה, ותוך שימת דגש על שקיפות מלאה ויצירה של מערך אשר מאפשר להתגבר על המכשולים והאתגרים ובהתאם לכך גם להוביל למיצוב עמותה בכל שלבי הפעילות ובכל התחומים בהם היא פועלת.

מאחר והכסף הוא מנוע הצמיחה של כל עמותה, מומלץ לקבל את הייעוץ כבר עכשיו ועוד בשלבים ההתחלתיים של קידום העמותה, כל זאת מתוך מטרה למצות את המסקנות של הייעוץ וליישם אותם במסגרת של אסטרטגיה ארוכת טווח. ככל שהייעוץ מתבצע בזמן, כך היכולת שלכם לפתח את העמותה לעבר שיאים חדשים ואפילו בלתי צפויים, כחלק מפיצוח של נוסחה להצלחה המתבצעת באמצעות ליווי אישי ומקצועי המתבצע לכל אורך הדרך.

 

 

מה כולל הייעוץ?

ייעוץ לעמותות מתבצע על ידי מומחים בעלי ניסיון אשר בוחנים את פעילות העמותה ומסייעים ליצירה של מספר רבדים שנועדו להוביל לגיוס משאבים ממספר מקורות. המקור הראשון הוא היכולת לספר את הסיפור של העמותה כך שהיא תיחשף לציבור הרחב ולמקבלי ההחלטות, וזאת לטובת יצירת קהילה שתוביל בסופו של דבר גם להנעה של אנשים לפעולה. רובד נוסף שבו מתמקד הייעוץ הוא בגיוס של כספים דרך מטבעות דיגיטליים אשר הפכו לכלי משמעותי בתהליך של גיוס תרומות במאה ה-21. אלמנט נוסף ומשמעותי בתהליך של הייעוץ כולל גם תוכנית ליווי אישית אשר תאפשר לכם לקבל את התמיכה לה אתם זקוקים בשביל לקדם את העמותה שלכם לעבר הגשמת המטרות לשמן הקמתם מלכתחילה את העמותה.

קידום העמותה באמצעות ליווי מקצועי

אחד מהדברים היפים ביותר שאפשר לבצע במסגרת של פעילות עמותה היא לרתום אנשים נוספים לעבר הגשמה של החזון שלכם, בין אם מדובר בקידום המתבצע באמצעות תרומה פיננסית או תרומה ליצירה של קשרים עם אנשי מפתח. בין אם אתם עתידים להקים בקרוב עמותה או שיש לכם כבר עמותה, ייעוץ וליווי מקצועי הינו חלק הכרחי בתהליך ניהול אפקטיבי שרואה את כל התמונה ומשלב בין אפיקים שונים של פרסום, שיווק וגיוס. את הייעוץ ניתן לקבל לתקופה קצרה או למשך כל תקופת הפעילות בהתאם לצרכים הנדרשים, בייחוד בעידן שבו עמותות רבות נקלעות לקשיים בעקבות ניהול לא נכון שעשוי להוביל גם לסגירתה של העמותה.

לסיכום

ייעוץ לעמותות מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כמנהלי העמותה לקבל את הסיוע והתמיכה לו אתם זקוקים בשביל להוביל את העמותה להרחבת פעילות ויצירת קשרים. הליווי אותו אתם מקבלים מתבצע על ידי מומחים לתחום שפועלים

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות