2024-05-24 05:28

הקורונה עדיין איתנו: כל המידע שחשוב לדעת במקום אחד

במרץ 2020 פרצה מגפת הקורונה בסין, ותוך זמן קצר הגיעה גם לישראל עם מספרים מבהילים בכל הקשור למספר המאומתים. למרות שחלפו שנתיים מאז, המגפה עדיין איתנו, וזאת למרות מבצע חיסונים נרחב וכן הפחתה משמעותית במספר הנדבקים. מה חשוב לדעת על החיים לצד הקורונה? אנחנו כאן עם כל המידע שחשוב לדעת.

נחשפתם לחולה קורונה? זה מה שאתם צריכים לעשות

אם בתחילת המגפה ישראלים אשר נדבקו לא דיווחו על כך ובהתאם לכך חלה התפרצות משמעותיות, כיום אנו נמצאים בנקודה שבה כל אחד ואחת יודעים כי במידה והם נדבקו, עליהם ליידע את הסביבה הקרובה. השאלה מה עושים במצב של חשיפה לחולה קורונה? היא שאלה שהפכה לנפוצה מאוד מאז פרוץ המגפה, כאשר התשובה לכך היא קודם כל ביצוע של בדיקת קורונה מהירה שתוך מספר דקות מציגה לכם תוצאה – שלילי או חיובי. רצוי לבצע את הבדיקות באופן קבוע, ובמידה ואתם מתכננים לטוס לחו"ל צרו קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום של ביצוע בדיקות קורונה, כל זאת מתוך מטרה לוודא כי אתם לא חולים בנגיף.

החל מתאריך ה-23.5.2022 אישר משרד הבריאות את ביטול חובת הבידוד בעבור ישראלים שהיו מגע הדוק עם מאומת לקורונה כמו גם למי שמתגוררים עם מאומת לנגיף, וזאת בלי קשר לביצוע חיסון או החלמה. במידה ואתם מאומתים לקורונה עליכם להישאר בבידוד ביתי למשך כמישה ימים, ובמידה ויש לכם תוצאות שלילית בתום חמשת הימים הללו לצאת מהבידוד ללא צורך בקבלת אישור. יחד עם זאת, רצוי לעדכן את קופת החולים במידה ואתם או בני המשפחה נדבקתם וכן להישאר בקשר צמוד עם הרופא המטפל, כל זאת מתוך מטרה לקבל מענה במידה ואתם לא חשים בטוב. שימו לב כי אם חלה החמרה במצבכם הרפואי כמו למשל שיעול טורדני או חום שעולה מעל ל-38, אפשר ליצור קשר עם הרופא שלכם דרך המוקד הטלפוני או דרך האפליקציה של קופת החולים.

 

 

לונג קוביד – כל מה שצריך לדעת

מגפת הקורונה פרצה לפני כשנתיים ומאז נדבקו עשרות אלפי ישראלים, מכל טווח הגילאים. לאור ההתקדמות של המחקר כמו גם דיווחים של ישראלים לגבי תסמינים שהתרחשו לאחר שהחלימו מהנגיף, מומלץ לקרוא את הכתבה הבאה אשר מתמקדת בנושא של לונג קוביד וכיצד הוא משפיע על הגוף, בייחוד לאור תופעות כמו למשל עייפות קיצונית, כאבי ראש, חולשה כללית ועוד. שימו לב כי מדובר בסיבוך שעשוי להתרחש בעקבות הימצאות הנגיף בגוף אולם אין מדובר בתחום גורף, ועל כן התייעצות עם רופא המשפחה במידה ומופיעים לכם התסמינים הללו יכולה לסייע לכם להתמודד בצורה טובה יותר ואף להבין לעומק כיצד ניתן לטפל גם באמצעים קונבנציונליים וגם באמצעות רפואה אלטרנטיבית לטובת חיזוק הגוף והנפש כתוצאה מהדבקה בנגיף.

שמירה על כללי ההיגיינה

מגפת הקורונה לא חלפה ונמצאת עדיין איתנו. על כן, שמירה על כללי ההיגיינה היא קריטית גם לטובת הפחתה של הדבקה. כיצד שומרים על היגיינה בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר? ובכן, כאן תמצאו מדריך לשמירה על היגיינה בזמן תקופת מגפת הקורונה באמצעות פעולות פשוטות שכבר הפכו לנוהל – החל משטיפה קבועה של הידיים, שימוש באלכוהול ג'ל, חיטוי משטחים וכן שמירה על כללי הריחוק. שימו לב כי שמירה על כללי ההיגיינה צריכה להתבצע לא רק אצלכם אלא גם אצל בני המשפחה, החברים ועמיתים לעבודה, כחלק מהבנה כי אין מדובר במגפה חולפת אלא בסיטואציה שעלינו ללמוד לחיות לצדה.

לסיכום

מגפת הקורונה עדיין כאן ומחייבת את הציבור בישראל להטמיע את השינויים באורח החיים, כל זאת מתוך מטרה להימנע מהמשך הדבקה והתפשטות של הנגיף, גם כאן בישראל וגם בעולם, כאשר החדשות הטובות הן שבאמצעות ביצוע בדיקות קורונה קבועות, קבלת מידע מהימן מהרופא בנוגע למגפה לצד שמירה על כללי ההיגיינה ניתן יהיה להוביל להתמודדות ראויה והמשך שגרת חיים תקינה, וזאת למרות מגפה כלל עולמית שהצליחה לשתק את העולם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות