2024-03-23 11:34

הכירו את מזונות העל: כל מה שצריך לדעת על סופר פוד

מזונות העל הפכו לחלק בלתי נפרד מהמטבח של כל ישראלי, הן בשל הסגולות הבריאותיות המיוחסות להם והן בזכות נגישות גבוהה יותר. למעשה, אם עד לפני מספר שנים קשה היה למצוא מזונות על, כיום התמונה השתנתה לחלוטין – ועדות לכך ניתן למצוא בזינוק במספר הרכישות של מזונות על. אם גם אתם רוצים ליצור איכות חיים משופרת ולשלב את הסופר פוד בתפריט, להלן כל מה שצריך לדעת בתחום.

מזונות העל – כל מה שרציתם לדעת

השימוש במונח "מזון על" הוא למעשה מונח שמגיע מתחום השיווק והוא מתייחס למזון בעל ריכוז גבוה של ערכים תזונתיים שנמצאו כבעלי השפעה ישירה על הבריאות הפיזית אך גם הנפשית. אם עד לפני מספר שנים ההתייחסות למזון הזה הגיעה בעיקר מהקהל הטבעוני והצמחוני, כיום ניתן לראות כיצד הציבור הרחב מתחיל לשלב את המזון הזה בתפריט באופן קבוע, כמו למשל ספירולינה אשר הפכה לאחד מהסופר פוד הנמכרים ביותר, ולא בכדי. מדובר באצה  שאותה ניתן לצרוך הן בצורה הטבעית אבל גם באמצעות כפסולות או אבקות מרכזות כמות גדולה מאוד של מינרלים כמו גם חומצות אמינו הנחשבים לבריאים וחשובים מאוד לתפקוד התקין של הגוף. בין מזונות העל ניתן למנות גם את הג'וגי ברי, מאצ'ה כמו גם תה ירוק.

 

 

האם מזונות על באמת משפיעים על הבריאות?

אין הוכחה חד משמעית כי צריכה מוגברת של סופר פוד משפרת את הבריאות, אולם מתגובות של ישראלים אשר התחילו לשלב את מזונות העל בתפריט ניתן לראות כי ההשפעה החיובית של המזון מגיעה לידי ביטוי במגוון רחב של מצבים – החל ממצב של מערכת חיסונית מוחלשת ועד התגברות על חוסרים תזונתיים שמובילים לבעיות בריאותיות. מזונות העל עשירים בנוגדי חמצון, מינרלים כמו גם ויטמינים אשר יכולים לסייע לטובת עידוד תהליכים בגוף, כל זאת ללא תופעות לוואי ועם שימת דגש על יצירה של איכות חיים משופרת, כל זאת בעקבות היכולת להטמיע כמות גבוהה של חומרים מזינים שגם מתעכלים בקלות ובכך הופכים לחלק מהותי משגרת החיים בעידן המודרני.

כמות קטנה – השפעה גדולה

מאחר וסופר פוד הוא מזון המכיל ריכוז גבוה של ערכים תזונתיים גבוהים, אפשר לשלב אותו בקלות בתפריט היומי ובכך להוביל ליצירה של מערך תומך מבחינה תזונתית אך גם בריאותית. בעידן שבו מגפת הסכרת משתוללת גם בקרב ילדים והמזון המתועש הפך לחלק משמעותי מהתפריט, אפשר בהחלט לומר כי המגמה של רכישת מזון על מהווה הזדמנות מצוינת ליצור שינוי ממשי, בייחוד בכל היכולת לבצע רכישה של תוספי תזונה ייעודים המכילים את המינרלים כמו גם הוויטמינים המצויים במזון על כמו למשל צ'יה, מאקה, כלורלה ועוד.

עשירים בחומרים מזינים

היתרון של מזון העל נובע מתוך העובדה כי מדובר במזון המכיל ריכוז גבוה של חומרים מזינים אשר יכולים לסייע לטובת הגברת חילוף החומרים, איזון בלוטת התריס כמו גם כאבי מחזור, הגברת האנרגיה ואפילו שיפור יכולת הריכוז. מחקרים שונים שנערכו מצאו כי צריכה מוגברת של מזון על יכולה בהחלט לעודד תהליכים גופניים ואפילו מוחיים, ועל כן מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לשדרג את תפריט התזונה ובכך להוביל ליצירה של איכות חיים טובה יותר.

לסיכום

מזונות העל הפכו לחלק בלתי נפרד מהתפריט של אלפי ישראלים, ולא בכדי. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של מזון על, חשוב לקרוא היטב את היתרונות המיוחסות לו וכן להקפיד לבצע את הרכישה ממקום מוכר ובעל המלצות, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי הכסף שלכם מושקע בחוכמה וכי אתם תוכלו להזין את הגוף שלכם כמו גם של בני המשפחה בחומרים מזינים שבהם נעשה שימוש מזה מאות שנים, וכעת במגמה תאוצה בעקבות חשיפה של הציבור ליתרונות הבולטים של מזון העל.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל

נגישות