ועידת הנשיא השלישית "פונים אל המחר" 2011, בחסותו של הנשיא שמעון פרס, נערכה בין הימים 21-23 ביוני, 2011 בירושלים.
קרא עוד >


עברית
 | English
דף הבית |
אודות
|
תוכן
|
ועידות קודמות
| קהילה | חבר נאמנים | סיכום ועידה 2011 |
אודות הועידה


 

ועידת הנשיא "פונים אל המחר" 2011
21-23 ביוני, 2011 - ירושלים

אבותינו לימדונו כי נגזר עלינו לחיות בין שני הקטבים: מחד- "הכול צפוי", ומאידך - "הרשות נתונה". הרשות הנתונה לאדם להכריע את גורלו -לטוב ולרע- לא הייתה אף פעם כה מרחיקת לכת כבתקופתנו. האם נדע להציב את השאלות הנכונות ולקבל את ההכרעות המתבקשות כדי להפליג אל מחר אנושי חדש ומלהיב? אין משימה אנושית מרתקת מזו.

שמעון פרס

 

ועידת הנשיא "פונים אל המחר" 2011 - הועידה השנתית השלישית בחסותו של נשיא מדינת ישראל, מר שמעון פרס - תיערך בירושלים בין הימים 21-23 ביוני, 2011.

גורלנו הועיד אותנו לחיות בעידן בו הכרעות אנוש עשויות להוביל לשגשוג עולמי עצום אך גם לחורבן חסר תקדים בהיסטוריה האנושית. מעולם לא עמד לאדם הכוח שיש בידינו היום להשפיע על המחר – לטוב ולרע. ההכרעות הנדרשות מאתגרות אותנו כפרטים, כאזרחי מדינה, כבני עם ולאום וכשותפים ל"כפר הגלובאלי" כולו.
ההווה שלנו עמוס באתגרים עצומים: תפוצת נשק לא-קונבנציונאלי, מלחמות, טרור, התחממות כדור הארץ, התקדמות טכנולוגית חסרת תקדים, עליה ונפילה של מרכזי כח כלכליים וגאו פוליטיים, תמורות דמוגרפיות מרחיקות לכת, עוני, אבטלה, רעב, הידלדלות משאבי טבע, מזה"ת בלתי יציב, פונדמנטליזם, דילמות של זהות, חינוך, הגשמה עצמית ועוד. האם נדע להציב את השאלות הראויות? לקבל את ההכרעות הנכונות? לשתף את הקבוצות והגורמים הנכונים ולגייס את המשאבים הנחוצים כדי לממש את ההחלטות ולהפכן למציאות?

מחר של שגשוג או מחר של שקיעה? הסוגיות המרכזיות וההכרעות הנדרשות אשר יקבעו את עתיד העולם, עתיד העם היהודי ועתיד מדינת ישראל הן אשר יעמדו במוקד ועידת הנשיא 2011.
חזון נביאי ישראל, המהדהד לאורך דורות רבים, לא נפל תמיד על אוזניים כרויות, אך אמונת הנביאים בעולם של שלום ושל צדק, התוותה לנו את הדרך. בלהט אמונתם הפצירו בנו הנביאים לעצב מחר טוב יותר, עתיד שמעניק לנו השראה, ואשר נוטע בליבנו מחויבות לדרך. ברוח זו, ובצניעות הראויה, ועידת הנשיא "פונים אל המחר " 2011 תעסוק באתגרים ובהזדמנויות אשר צופן לנו העתיד.ועידות הנשיא הקודמות זכו להשתתפות דוברים רמי דרג ובעלי השפעה מרחבי העולם, שבחרו בועידת הנשיא כמקום להציג ולחלוק את דעותיהם, עמדותיהם וניסיונם העשיר. בין הדוברים שהשתתפו ניתן היה למצוא מנהיגים, הוגי דעות, כלכלנים, אמנים, אנשי דת, יזמים ואנשי עסקים, בהם: ג'ורג' ו. בוש; טוני בלייר; ואצלב האבל; לך קצ'ינסקי; מיכאל גורבצ'וב; שגרירת ארה"ב לאו"ם, סוזן רייס; חתן פרס נובל לשלום אלי ויזל; חתן פרס נובל לשלום ד"ר הנרי קיסינג'ר; כלת פרס נובל לכימיה פרופסור עדה יונת; רופרט מרדוק; נשיא הבנק העולמי לשעבר ג'יימס וולפנזון; פרופסור אווה אילוז; הברון דיויד דה-רוטשילד; הכלכלן דומיניק שטראוס קאהן; נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר; מנכ"לית Yahoo! סוזן דקר; מייסדי גוגל לארי פייג וסרגיי ברין; מייסד ויקיפדיה ג'ימי וויילס; העתידן ריי קורצוויל; הפילוסוף והסופר ברנארד הנרי-לוי; פרופסור מייקל וולצר; פרופסור רות גביזון; הסופר עמוס עוז; הקולנוען קלוד לנצמן; המנצח זובין מהטה ועוד רבים.

גם השנה, כמו בועידות קודמות, בועידת הנשיא "פונים אל המחר" 2011 ייקחו חלק זה לצד זה מנהיגי עולם, הוגי דעות ואנשי מעשה, משוררים ומדענים, אמנים ואנשי דת, אנשי משק ויזמים וכן נציגים מדור המנהיגות הבא – צעירים מבטיחים עתירי כישרון ומקוריות.

כבר עתה, מספר מנהיגים, כלכלנים, הוגי דעות ובעלי עמדות בכירות אישרו והבטיחו השתתפותם בועידה הקרובה.

במסגרת הועידה יתקיימו מפגשי מליאה מרכזיים, שולחנות עגולים ומגוון רחב של פאנלים אשר יעסקו בקשת רחבה של נושאים ובהשתתפות מיטב המומחים מתחומים שונים.
האוניברסיטה העברית בירושלים הינה הגוף המוביל את הכנת הועידה ומעמידה את משאביה האינטלקטואליים והמחקריים לפיתוח תוכן הועידה והנושאים הנדונים בה.

הנשיא פרס מייחס חשיבות רבה לועידת הנשיא "פונים אל המחר " 2011, ויהיה מעורב באופן אישי בכל שלביה.

מטה ועידת הנשיא והאוניברסיטה העברית עומדים לרשותך לכל שאלה ובירור:
טלפון: +972-2-6202338
דואר אלקטרוני: info@presidentconf.org.il
 
דף הבית   |   אודות הועידה   |   מארגנים   |   צור קשר   |   הרשמה